Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi kell egy jó könyvhöz, mi...

Mi kell egy jó könyvhöz, mi egy igazán jó könyv alapja?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen legyen eredeti a történet, de legyen hű a témájához. Kedvelhető karakterek legyenek a főszereplők. Vagy legalábbis ne legyenek ellenszenvesek. És persze kellő szókincs. Például én nem szeretem ha egy oldalon ugyanaz a kifejezés háromszor ismétlődik meg, ugyanez érvényes a szóismétlésre például egy mondaton belül.

Ez persze az én véleményem. Kinek mi:)

2014. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mitől szimpatikus egy főszereplő? Attól, hogy tudsz vele azonosulni?
2014. júl. 2. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
"Mitől szimpatikus?" -- nem is kell feltétlenül szimpatikusnak lennie, már az is jó, ha elég érdekes.
2014. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mitől érdekes? Pl. vegyük a kedvenc könyvedet, ott milyenek a karakterek, mitől szimpik/érdekesek?
2014. júl. 2. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Látod, ezek azok a kérdések, amikre neked kell választ adnod. Más könyvek szerzői másképp adtak választ. Ebben kell eredetinek lenned.

Egyébként minden történettel változnak ezek a témák. Az egyikben szimpatikus, a másikban már nem. Azonosulni sem kell vele feltétlenül, sőt, kiváló művek születtek antihős főszereplővel. Itt azért jobb, ha nem találja az olvasó kifejezetten szimpatikusnak és nem tud vele azonosulni, de meg tudja érteni - és érdekes, releváns, ami vele történik.


A karaktereken kívül azért kell még valami egy igazán jó könyvhöz: vessen fel egy komoly kérdést. Elvárható, hogy meg is válaszolja. Természetesen egy akciódús kalandregény is lehet igazán jó, úgy is, hogy nem tartalmaz semmiféle filozófiát, de ha csak szórakoztatni szeretnél (magyarán ponyvát írni), akkor megint mások a szempontok. Ez esetben kell egy szerethető, szimpatikus főhős, akivel igenis lehet azonosulni, kellemes, általában humoros mellékszereplők, egy nehezen elérhető cél és bonyolult eseménysor váratlan fordulatokkal, pont akkor, amikor épp megoldódni látszik az egyik bonyodalom. Az olvasó nem untakozhat.

2014. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan karakterekről írj, akiket rendesen feltudsz ruházni a tulajdonságokkal. Adj bele egy kicsit magadból. A lényeg, hogy a történetet érezd magadénak.
2014. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg olvasd el John Braine Hogyan írjunk regényt című művét, erről is szól. (Vagy 25 éve jelent meg, így könyvtárból vagy antikváriumból.)

Ha az a kérdés, hogy mi kelti fel az olvasó érdeklődését, mit jegyez meg, akkor ajánlott olvasmány Heath: Megragad -- Hogyan vigyük sikerre gondolatainkat: [link]

2014. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl. a kedvenc főhősöm Jack Stapleton a Robin Cook könyvekben.

Mindenkinek más a szimpi :)

2014. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sztori legyen jó, ne legyen elcsépelt, ill. olyan amiből már vagy 1000.

Legyen sok leírás. Olvastam már könyveket, amikben meg csak meg sem említik, hogy néz ki a szereplő, de még azt se, hogy hány éves.

2014. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!