Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem a lentebb...

Tudnátok nekem a lentebb felsorolt, szerintem érdekes témákról könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Kémiára, ilyen érdekességek(például sorozatban a Breaking Bad-ben, amikor vörösfoszforral és vízzel robbantják fel a lakóautót), alkímia, vámpírok(igazi, nem Jakob, hanem Van Helsing, Drakula, ilyesmi), egyéb tudományok, az időutazásban paradoxon, illetve ilyen régebbi fantasyk és elgondolkodtató, filozófiai regények érdekelnének. Köszönöm előre is. 14/F

2014. jún. 23. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom könyvet kértél, de mangához mit szólnál?


Fullmetal Alchemist manga (és ha nem utálod az animéket akkor a Fullmetal Alchemist - Brotherhood anime) egy nagyon izgalmas, kellően véres, alkimista világban játszódik.

Magyar trailer is van fent youtube-on.

2014. jún. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Márciuska ***** válasza:

Időutazás, időparadoxon:

- Orson Scott Card: Múltfigyelők (Zseniális! Egyben történelmi és filozófiai is! Minden betűjét imádtam!)

- James Rollins: Káosz

Alkímia:

- Rafael Ábalos: Grimpow

Régebbi sci-fi, fantasy érdekességek:

- Joan Slonczewski: Ajtó az óceánba, Elízium lánya

- Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

- Robert Merle: Állati elmék

- Steven Hall: CáPAca

- Catherine Fisher: Incarceron

- Wolfgang Hohlbein: Az Avalon terv, Tűz, Áradat

- Dean Devlin: Csillagkapu

- Philip K. Dick: Az ember a Fellegvárban

- Theodore Sturgeon: Több mint emberi

- Frank Schatzing: Raj

- Robert Charles Wilson: Pörgés

- Jean Calude Dunyach: Halott csillagok

- George Orwell: Állatfarm

Ezen kívül szívből ajánlom Isaac Asimovot, nagyon jó elgondolkodtató, majdnem filozofikus, mégis eseménydús sci-fijei vannak. Egy csomó írása részben összefügg, a Szukits kiadó adta ki őket összerendezve, gyűjteményben. Érdemes a robottörténetekkel kezdeni, utána jön a birodalom-ciklus, azután pedig az Alapítvány regények.

- Még egyet: Nagyon jó különleges könyv Derek Meister Gyilkos fény trilógiája, de sajnos a harmadik részt nem adták ki magyarul, és nincs is sok esélye, szóval ha nem tudod megszerezni és elolvasni a német eredetit, nem sok értelme van belekezdeni.

2014. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. El fogom olvasni őket, egyébként nagyon szeretem az animéket, mangákat is, az FMA-t és az FMA:Brotherhoodot is láttam már, lehet elolvasom mangában is.
2014. jún. 23. 18:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként el tudnám olvasni a német eredetit. Az első kettőt is érdemes akkor eredetiben?
2014. jún. 23. 23:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Légyszives küldenétek ilyen 15-18. században játszódó fantasykat?
2014. jún. 23. 23:45
 6/6 Márciuska ***** válasza:
100%

Biztos nem rossz eredetiben olvasni az első két részt, nyelvgyakorlásnak is jó. Én azokat még magyarul olvastam, és a harmadiknak, a németnek, még nem álltam neki, de szerintem nagyon jó a fordítás,úgyhogy nyugodtan olvashatod magyarul is.

A Grimpow egyébként középkori misztikus-fantasy sztori. Ha jól emlékszem, valami hasonló volt Jennifer Lee Carreltől a Shakespeare-titok. Viszont Michael Peinkofertől a Thot árnyékának nyomában kb. viktoriánus kori lehetett, ha jól tippelek, és nagyon izgis, bár inkább kaland, kevésbé misztikus. Pat Walshtól a Crowfield átka és a Crowfield démona szintén középkori fantasy, úgy 13. század körül. Angie Sage Szeptimusz sorozata szintén középkori fantasy, de kevésbé komoly, gyerekesebb, viszont vicces. G. P. Taylortól a Tersias szintén középkori. Egy magyar középkori fantasyt is ajánlok, bár ez nagyon mese-kategória, de kedves könyv, Nyulász Pétertől a Helka. A Balaton és a Bakony regéit dolgozza fel egy mesés történetben. Ha pedig nem riadsz vissza attól, hogy egy kicsit lányos, akkor ajánlom Cassandra Clare-től a Pokoli szerkezetek trilógiát, viktoriánus Londonban játszódik, és rém izgalmas. Még eszembe jutott G. L. D'Andreától a Wunderkind, középkori fantasy, de nekem nem nagyon tetszett, mert szörnyen sötét és depressziós, de lehet hogy neked tetszene a hangulata. Elvileg ennek is vannak folytatásai.Esetleg még Mireille Calmeltől a Farkasok bálja 1-2. rész, középkori, farkasemberes, elég eredeti.

2014. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!