Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a mondanivalója a Mester...

Mi a mondanivalója a Mester és Margaritának?

Figyelt kérdés
Elolvastam, mert klasszikus, de nekem nem tetszett. Igazából nem láttam az értelmét. Akinek tetszik, elmondaná, hogy miért szereti?
2008. júl. 30. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

jajj, nekem nagy kedvencem. Számomra arról szól, hogy ahogyan a klasszikus felfogás értelmezi, hogy mi a jó és mi a rossz, az nem biztos, hogy úgy van. Tehát lehet, hogy a rossz (azaz a keresztény felfogásban az ördög) nem magától értetődően gonosz, hanem egyszerűen az a feladata, hogy a bűnöst megbüntesse. Sokkal összetettebb személy, minte egy vasvillás fickó ott a pokolban. Ez az egyik mondanivalója (számomra), a másik, hogy bemutatja, milyen is az, amikor minden hatalom nem hozzáértő emberek kezében van, és ezzel hogyan tudja az adott átrsadalom egy művelt, értelmes ember életét tönkretenni. De én azért szeretem ezt a könyvet, mert messze nem csak erről szól. Több olvasata van, akár hányszor olvasod el, mindig valami újat mond. Szerintem tedd el a könyvet egy időre, és egy pár év múlva vedd elő megint, hátha akkor már tetszeni fog. Amúgy hány éves vagy? Én 13 évesen olvastam először, és már akkor nagyon tetszett, most 21 vagyok, talán 4-szer 5-ször olvastam el azóta, és már egészen más miatt tetszik, mint 13 évesen. Ha akkor kérdezik, mi a mondanivalója, talán egészen mást mondtam volna. Most éppen ezt tartom a fő mondanivalójának, de ki tudja, talán néhány év múlva megint máshogy fogom látni.


Polly

2008. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
62%

huhu, tök jó, amiket írtál!!!

Én is nagyon szeretem, már régen olvastam, kedvet is kaptam kézbevenni...

Ja, és attól, hogy valami klasszikus, egyáltalán nem kell, hogy tetszen.

2008. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
18 vagyok, nemrég olvastam. Köszönöm a választ, de további véleményeknek is örülnék.
2008. júl. 31. 13:17
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia

En 21 vagyok es 18evesen olvastam eloszor.

Amikor elkezdtem olvasni nekem sem tetszett, mert nem igazan ertettem.De aztan rajottem, hogy ha elolvasod akkor valami nagyon nagy hatassal lesz rad.

En sem (igy valoszinuleg te sem) eltel abban a rendszerben tehat maris erdekes, mert megismersz egy olyan vilagot amiben sosem eltel, es valoszinuleg nem is fox.A masik hogy, ez az elso konyv szamomra ami teljesen jol adja elo, hogy az emberek neha veszelyesebbek mint maga az ordog.Nem tudom hogy vallasos vagy e,de ilyen szempontbol is elgondolkodtato (bar a befejezes megertesehez nekem tobbszor is el kellett olvasnom).Ha nem tetszett se aggodj, nem vagyunk egyformak,nem szeretheti mindenki ugyanazt,de en is ajanlom, hogy par ev mulva egy hosszabb es unalmas utazasra vidd magaddal, ki tudja, lehet addigra beerik benned.

2008. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!