Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyenek Paulo Coelho könyvei?

Milyenek Paulo Coelho könyvei?

Figyelt kérdés

Érdemes őket megvenni, elolvasni? Milyen típusú könyvek ezek? Van esetleg valami nagy kedvenc?


Mostanában sok helyen találkoztam a nevével, de soha nem olvastam egy könyvét sem...


2014. máj. 28. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy könyvét olvastam, de azok alapján totál egyetértek azokkal, akik fikázzák.

Egy álértelmiségi bohóc, aki közhelyszerű, általános okosságokat puffogtat.

A sok hülye meg igazi művészléleknek érzi magát, mert PC-t olvas.

Inkább ez áll a háttérben, h a rajongói azt hiszik, h ezáltal okosnak fognak majd tűnni, akik marhára értik az életet.

2014. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem ajánlom. Számára a regény "cselekménye" csak ürügy, hogy minél több bölcsességnek vélt giccses közhelyet zúdítson az olvasóra.
2014. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Sikeressége előtt értetlenül állok, az első megfogalmazta jól, nem írom le mégegyszer.
2014. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beauvoir ***** válasza:
100%
Szerintem semmi különös nincs abban, hogy Coelho ilyen népszerű. A legnagyobb tömeg könnyű irodalmat olvas, ebben nincs semmi meglepő. Viszont a lektűrök között szerintem az ő könyvei az igényesebb fajtákhoz tartoznak, igaz nem olvastam tőle valami sokat. Amit talán érdemes tőle elolvasni, az a Veronika meg akar halni.
2014. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

A fű zöld az ég kék.


Paulo Coelho


köbgyök ennyit ér isten ments hogy olvassam elfürdőzök én Gide, Musil & Co. irodalmában

2014. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
24%

Hát nézd...nem mondom, hogy nincs igazság az előttem szólok véleményében, de szerintem ilyen hozzáállással, az összes hasonló témát boncolgató íróról elmondhatjuk ugyan ezt. Minden író próbál valami okosat kitalálni, valami olyat, amilyen csomagolásban még nem olvashattuk ugyan azokat az okosságokat, bölcsességeket. Ha úgy vesszük van jó pár közismert bölcsesség, a legegyszerűbbtől egészen a kvantumfizikáig, és ezeket tálalja folyamatosan az összes író, aki sokféleképpen tud fogalmazni és van esze jól tálalni.

Coelho számomra abban (is) jó, hogy csak vele megtörtént eseményeket ír le és teljesen beenged minket a magánéletébe. Van olyan könyve (Mint az áradó folyó), amiben valóban tök egyszerű hétköznapi történésekkel "okít minket", mégis leteszed a könyvet, hacsak pár órára is, és el is felejted miket olvastál és éled az életed tovább "szarul". Ezért van az, hogy a 100 és 100 íróktól mind leesik az állunk, hogy húúú mekkora író és Ő a legjobb és imádom stb. Holott ugyan azt olvastuk 2 könyvel azelőtt egy másik írótól, csak el is felejtettük, és közben meg fikázzuk azt az írót, akit talán még nem is olvastunk....és elfelejtjük, hogy az ő kedvenc írója is ugyan ezt adta elő más történettel.

27L

2014. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nevezném nagy írónak, de nekem az Alkimista egész tetszett. Viszont az összes többiben ezt ismétli. Valóban giccses és közhelyes.


De a válasz: nem éri meg megvenni, vedd ki könyvtárból, és ha tetszett, akkor vedd meg.

2014. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!