Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a legjobb romantikus/ko...

Melyek a legjobb romantikus/kosztümös regények?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég olvastam az Elfújta a szelet, és annyira az lett a kedvencem, hogy azóta minden könyvet gyengécskének, kevéssé jónak érzek. Nagyon szeretem a 19. században játszódó regényeket, amelyekben van egy kis történelem, egy kis szerelem, de nem az a nagyon csöpögős, hanem amiben érződik az erkölcs, a tartás stb.

Tudnátok ilyet mondani? Úgy szeretnék valami jót olvasni! :)


2014. máj. 24. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

jane austen könyveit próbáld meg, esetleg jane eyre.

bár az elfújta a szél után eléggé nehéz volt nekem is bármit jónak találnom :)

2014. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, őt sokan mondják, csak nekem a Jane Eyre olyan "nyálasnak" tűnik, eddig azért nem mertem, de persze sort fogok keríteni rá! :)

Ezt most kicsit megnyugtató volt olvasni, köszönöm!! :)

2014. máj. 24. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan nem olvastam, de Elfújta a szél rajongó barátok jónak találták a folytatásait. Más az író, de állítólag a stíls hasonló, és megüti a mércét. Alexandra Ripley: Scarlett és egyéb folytatások. Lehet, hogy Neked is tetszene.

Szerintem nem nyálas kategória Emily Brontétól az Üvöltő szelek.

Ami még nagyon tetszett, az a Monte Cristo grófja Dumas-tól.

2014. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hű, ezen megdöbbentem! (Mármint, hogy a Jane Eyre nyálas lenne!) A Jane Eyre pontosan az, amit keresel: szerelem van benne, de nem csöpögős, és a főhősnő egyik fő jellemzője a minden körülmények között megőrzött erkölcsi tartás. Nagyon- nagyon jó könyv.

Én szeretem még Jane Austen könyveit is- Büszkeség és balítélet; Emma; Értelem és érzelem; Meggyőző érvek. (A Mansfield- i kastély és A klastrom titka annyira nem tetszett tőle.)

Legutóbb pedig Elizabeth Gaskell- től olvastam az Észak és Dél c. könyvet, ezt is melegen ajánlom. Nem összetévesztendő John Jakes azonos című regénytrilógiájával, ami egyébként szintén remek.

És majd elfelejtettem, hogy az Elfújta a szél- nek született egy folytatása is: Scarlett a címe, Alexandra Ripley írta, és szerintem van olyan jó, mint az Elfújta a szél. Érdemes elolvasni.

2014. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia! Neked is köszi a választ!

A Scarlettet már olvastam, nekem nem jött be, így a többi folytatásra már nem vagyok nyitott.

Az Üvöltő szeleket most olvasom, engem halálra fáraszt, idegesít, de most már végig rágom magam. Nekem ez érthetetlen, nyálas, és nincsenek pontos karakterek, emiatt nem szeretem semelyik szereplőt. Persze ez szubjektív, senki kedvét nem akarom elvenni tőle!

A Monte Cristot sokan dicsérik, az is rajta van a listán, köszönöm a megerősítést! :)

2014. máj. 24. 21:43
 6/8 A kérdező kommentje:

4.

Neked is köszönöm! Nem olvastam még a Jane Eyre-t, ne is vegyétek ezt komolyan, csak túl sokat hallottam róla, és nekem úgy jött le. De, ezennel megígérem, hogy nemsoká elolvasom a vélemény átformálásért! :)

Az Észak és délt már egy ideje vadászom, mert nagyon tetszik az a korszak, és helyszín, az összes kínjával együtt, de eddig a trilógiát néztem, most akkor átpályázom a másikra. :)

2014. máj. 24. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Hmm, feladtad a leckét! :)

Ha már se Üvöltő szelek, se Scarlette... :) Nah, akkor próbálkozom még, bár nem tudok teljesen objektíven véleményezni, mert régebben olvastam ezeket, de arra emlékszem, hogy tetszettek.

Gustav Flaubert: Bovaryné

Thomas Hardy: Lidércfény , Egy tiszta nő

2014. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy! Köszönöm szépen, örülök minden ötletnek, mert könyvmoly vagyok, és-mint látod- szörnyen válogatós/kritikus. Ezeknek azért örülök különösen, mert mások még nem ajánlották. (amiket szoktak, azok meg általában már tervben vannak, mert többnyire klasszikusokat mondanak, ezek meg kevésbé ismertek)

Ha bármi beugrik még, gondolj rám nyugodtan, én örülök neki, és köszönöm az eddigieket is!

2014. máj. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!