Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mely könyveket ajánlanátok...

Mely könyveket ajánlanátok egy 12 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Nem muszáj könnyű olvasmány, lehet komolyabb, esetleg régebbi is. Lehetőleg valami elgondolkodtató vagy szerelmes (legjobb, ha a kettő egyszerre) olvasmányra gondoltam. :)

2014. máj. 19. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Anne Frank naplóját ajánlanám. Nem könnyű, komoly és elgondolkodtató. De olvastatja magát.

2014. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Lehet hogy már hallodtad, de a Szent Johanna Gimi
2014. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám az SzJG-t, mert nagyon csúnya képzeteket vethet el a fejedben a gimis életről, de ettől függetlenül megpróbálhatod , csak nehogy elhidd, hogy a dolgok a valóságba is így müködnek.

Amiket én ajánlanék:

Kertész Erzsébet: Szendrey Júlia

Szabó Magda: Születésnap, Abigél

Estleg Böszörményi könyvek (Jonatán sorozat, Gergő sorozat).

Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései (lehet, hogy még fiatal vagy hozzá, de szerintem megéri elolvasni)

John Green: Csillagainkban a hiba

Janne Teller: Semmi (tényleg ez a címe :D, amúgy szerintem egy nagyon elgondolkodtató könyv)

Amy Kathleen Ryan: Ragyogás

Lois Lowry: Az emlékek őre

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben

Elég vegyes lista lett, de legalább tudsz válogatni. Majd írj, ha elolvastad valamelyiket. :)

2014. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem a Szent Johanna Gimi nem kelt hamis képzeteket, én is ilyen idősen olvastam és nagyon bánnám ha kihagytam volna ugyanis fantasztikus könyv és egy korszak volt az életemben. Én nagyon ajánlom.

És még pár könyv amiket érdemes elolvasnod: Belinda Alexandra könyvek (Toszkán Rózsa, Vadlevendula, Flamenkó Párizsban, Fehér Gardénia)Ezek különálló könyvek, nem egy sorozat. Mindben van szerelem és háború idejében játszódnak így el is gondolkodtat.

Ajánlanám még a Párválasztó című könyvsorozatot (3 része van és mind fantasztikus :) )

És persze az összes Leiner Laura könyvet (Szent Johanna Gimi, Bábel, Akkor szakítsunk) a mi korosztályunknak (14 vagyok) valók és nagyon jók!

Remélem segítettem kicsit. Jó olvasást.

2014. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Gimesi Dóra-Jeli Viktória-Tasnádi István: Időfutár című sorozatában az első három rész (mert még csak a harmadikig jelentek meg)... A második és a harmadik könyv még kiegészül egy íróval: Veszíts Andrea . Meg Leiner Laura: Akkor szakítsunk , Leiner Laura: Bábel , Maros Edit: Hűvösvölgyi suli . Meg nem tudom, hogy ez most hogy fog hangzani de én most olvastam a: Elisabetta Gnone: Fairy Oak sorozatot és sztem jó volt... bár ez attól is függ milyen a lány természete.... Nos most ennyi könyvet tudtam ajánlani.
2014. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sarah Dessen-Tökéletes

Tavi Kata-Nyitótánc

Maros Edit-Hűvösvölgyi suli 1-4

A könyv címe Tűzhozó a szerzőt sajnos most nem tudom, de nagyon élveztem.

Az Időfutár sorozatot is ajánlom. Harry Potter is jó, meg én az Első Csók sorozatot ajánlanám(Bizalomjáték. Szerelem több szólamra, Szeretni kutyulásig). A Böszörményi könyveket én isajánlom. A LOL könyvek is jók (Segítség You Tbe sztár lettem, Rocksztárt kaptam karásonyra, Titkok és exek éjszakája, A föld az égig ér). Én most ezeket olvastam meg Leiner Laura könyveit is ajánlom!!!!!! :D 12/L

2014. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi mindenkinek a segítséget! :)

A klasszikusokat, mit a Harry Potter, vagy Abigél, de nagyon sokat írtatok, amit nem ismerek, úgyhogy rohanok holnap a könyvtárba! :)

A Leiner Laura könyveket olvastam, mindenki nagyon ajánlja, de én hetedikesként gimibe járok, és meg kell mondjam, egyáltalán nem tartom reálisnak azokat a könyveket, szerintem túl szép ahhoz, hogy igaz legyen kategória. De ízlések és pofonok! :)

2014. máj. 22. 15:24
 8/8 A kérdező kommentje:

*Sziasztok, köszi mindenkinek a segítséget! :)

A klasszikusokat, mit a Harry Potter, vagy Abigél olvastam, de nagyon sokat írtatok, amit nem ismerek, úgyhogy rohanok holnap a könyvtárba! :)

A Leiner Laura könyveket olvastam, mindenki nagyon ajánlja, de én hetedikesként gimibe járok, és meg kell mondjam, egyáltalán nem tartom reálisnak azokat a könyveket, szerintem túl szép ahhoz, hogy igaz legyen kategória. De ízlések és pofonok! :)

2014. máj. 22. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!