Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani krimiket,...

Tudtok ajánlani krimiket, krimi írókat?

Figyelt kérdés
Imádom Agatha Christie-t, meg a műfajt, de másoktól még nem olvastam ebben a témában.

2014. máj. 19. 13:59
 1/5 Márciuska ***** válasza:
100%

Arthur Conan Doyle a másik nagy klasszikus, Sherlock Holmes a legnagyobb!

Szintén klasszikus Raymond Chandler nyomozója, Philip Marlow, bár személy szerint azt még nem olvastam.

De pl. a General Press kiadó Világsikerek sorozatában vannak nagyon jó krimik, néhány szerző a példa kedvéért: Jonathan Kellerman, Peter James, James Grippando, Jeffrey Archer, Greg Iles, Lee Child, John Gilstrap, Brian Harper, Philip Margolin.

Nagyon ajánlom John Grishamet,

2014. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jo Nesbo
2014. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy lehet, hogy nem ismered a Sherlock Holmest? Gyorsan állj neki! Bár nem annyira dramatikus mint Christie, de sokkal inkább az okfejtésre és a nyomok felderítésére épül.

Nincs a végén egy össznépi szembesítés, de nem az a lényege. Holmes egy zseni, de kissé hideg. Filmben Jeremy Brett által szakítottat ajánlom, - ha esetleg kedved van filmet nézni -, nagyon jól hozza a karaktert.

2014. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, persze, hogy ismerem Sherlockot :) Olvasni még nem olvastam, ezért nem ugrott be... De majd fogok!!! :)

2014. jún. 11. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jók anthony horowitz könyvei s, ja és nagyon jó fantasyket ír, ami a jelenkorban játszódik.
2014. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!