Írnátok letehetetlen könyveket? Izgalomra vágyom. (40N)
Stephen King könyvekkel próbálkozz.
Tortúra
Christine
A menekülő ember
stb stb. Nagyon sok van, nem szeretném mind felsorolni. Főleg horror és akcióban ír, garantáltan izgalmasak :)
Milyen témában?
Tudok számomra letehetetlen könyveket történelmi regény, ifjúsági regény, krimi, YA témákban is. Ha valami tényleg izgalmas kell, nekem nagyon bejöttek Harlan Coben könyvei, elsősorban Az ördög játszótere című, szeretem Daniel Silva A Moszad ügynöke könyveit is, van néhány kedvenc a disztópia témából is (Az éhezők viadala, Párválasztó, A beavatott), meg a fantasyból is. (A Gyűrűk Ura - és minden hozzá kapcsolódó, Harry Potter, YA-ból nagyon tetszett A vámpírakadémia és spinoffja, a Vérvonalak (ebből egyelőre csak egy jelent meg nálunk, remélhetőleg hamarosan elkezdik a többit is). Történelmi könyvekből Robert Merle Francia históriáját és Maurice Druon Az elátkozott királyok című sorozatokat nagyon szeretem, és tetszett a skandináv írópáros trilógiája is, a Kör és Tűz című, mostanában jelenik meg a harmadik, a Kulcs című kötet. Szeretem a Háború és békét, és a Vörös és feketét, Vörös és fehéret. Ken Follett Évszázad-trilógiája is verhetetlen a műfajban. Ezek mindegyike számomra letehetetlen könyvek, még második, harmadik olvasatra is. De nem vagyunk egyformák. Ezért kéne némi támpont arról, hogy mégis milyen témára, mire vágysz, mit szeretsz, mit nem... akkor jobban tudnánk segíteni.
Leiner Laura: Szent Johanna Gimi 1-8/b
Leiner Laura: Bábel
J.K.Rowling:Harry Potter 1-7
Elisabetta Gnone:Fairy Oak
stb...
Nem tudom, hogy milyeneket szeretsz, de ha tetszenek a kalandos könyvek, akkor ezeket olvasd.
:P:P:D:D
40N az derék ott van A tulajdonságok nélküli ember
az leköt majd egy ideig .p
A Katedrálist én még nem olvastam, várólistámon van, viszont az Évszázad az tényleg jó. Titánok bukása és A megfagyott cilág címekkel kapható az első két kötet, a harmadik nemsokára megjelenik. 5 család történetét meséli el, az első könyvben az első világháború évei, a családtagok szerepei az egészban, a másodikban a főszereplők gyermekei, a második világháború leírása olvasható. Családregény, olyan, ami valójában is megtörtént, vagy megtörténhetett, kitalált szereplőkkel és nevekkel. Druon: Az elátkozott királyok című sorozata szintén, csak az az 1300-1400-as évek francia és angol udvarába repít el, bemutatva a Capetingek kihalását, és a százéves háborút. Merle Francia históriája egy fiatal francia báró életén keresztül mutatja be a vallásháborúk és IV. Henrik korát, egészen a fiatal Napkirályig.
Ezek tisztán történelmi regények, nincs bennük természetfeletti.
A Vámpírakadémia első 1-2 könyve egyébként még nem az igazi, de a későbbiekben nagyon szépen látni, hogy fonja a szálakat az írónő, épp az utolsó könyvet olvasom. A filmet nemrégiben mutatták be, hát az hatalmas nagy csalódás a könyvhöz képest. Az események ugyan úgy történtek, és a karakterek jellemvonásait sem torzították nagyon el, mégis egészen más van kiemelve a filmben, mint ami a könyvek lényege. Általában szoktam kedvelni a regényekből készült filmeket, mert tisztában vagyok vele, hogy nem lehet mindent ugyanúgy, és lesz ami csalódás... de ennél már maga a "reklám" is csalódás volt: A Bajos csajok rendezőjétől... Hát, ez minden, csak nem vonzó. Nem is sikerült elkapni a könyv hangulatát a legkevésbé sem.
Az előbb még kifelejtettem egy kedvenc írómat: Jeffrey Archert. 1-2 könyvétől eltekintve szinte mindet nagyon szerettem. Ajánlom még Philip Pullman: Sally Lockhart sorozatát is, a második könyvet egy éjszaka alatt olvastam el, reggel fél hétkor letéve a könyvet, közben a könnyeimmel küszködve... pedig este 10-kor úgy álltam neki, hogy na, olvasok egy fél órát... párom arra ébredt, hogy szinte zokogok... mai napig nem érti, és nagyjából én sem, hogy hogy lehetett egy könyv ilyen hatással rám, valahogy akkor nagyon ahhoz illő hangulatom volt... na szóval egy a lényeg: lehet találni nagyon jó könyveket, csak félre kell tenni az előítéleteket, mindenki mást szeret, én ugyanúgy imádom Tolsztoj Háború és békéjét, mint a mai YA könyvek egy részét, ugyanúgy a kedvencem szépirodalmi témakörből a Vörös és fekete és a Vörös és fehér (utóbbi annak ellenére, hogy nincs befejezve, és sok fontos fejezet is hiányzik menet közben, mert Stendhal akkor épp egy politikai ülésről jött, és nem volt hangulata az adott részt megírni, ment tovább... aztán nem tudta befejezni), ugyanúgy láthattok tudományos művet a kezemben, mint történelmi leírást, regényt, horrort és akár Bibliát, Koránt, vagy Őrtornyot is, bár meggyőződéses ateista vagyok... és ez így jó, nyitottnak kell lenni a világra.
A katedrális nekem nagyon tetszett, viszont a Titánok harca már nem igazán.
Gyönyörű mocskosságok?
A Tűz és Jég dala
Időfutár (sorozat)
...
a beavatottat szerintem ne olvasd el, nem éri meg ennyiért megvenni (ha mégis el akarod olvasni akkor kérd kölcsön)
szerintem kifejezetten rossz volt(NEM csak a vége miatt, az egész sorozat borzasztó)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!