Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Létezett a valóságban olyan...

Létezett a valóságban olyan "donor iskola", mint a Never let me go c. könyvben/filmben volt?

Figyelt kérdés
Ott Hailsham volt a neve, de ez csak kitaláció. Volt a történelemben olyan intézmény, ahol árva gyerekeket neveltek, hogy majd szervdonorok lehessenek?
2014. márc. 29. 07:35
 1/2 Tengor ***** válasza:

A választ nem tudom.

Az emberi aljasságnak nincs határa. Ellenben meg kellene vizsgálni, hogy mennyibe kerül egy szerv, mennyiért lehet leadni, illetve mennyibe kerül felnevelni egy gyereket. Azért a szervátültetés elég problémás, nagyon sok dolognak kell együtt állnia, és az sem biztos, hogy az egész szervrendszerre lesz fizetőképes kereslet. Egy gyerek felneveléséhez kell logisztika, és nem kevés befektetett idő.

Valószínűleg sokkal olcsóbb ha a kiszemelt szervek eredeti tulajdonosait elraboltatom, esetleg balesetnek álcázva elteszem láb alól. Ehhez minimális logisztika kell és az idő is lényegesen kevesebb.


Ezek alapján én azt gondolnám, hogy nincs ilyen intézmény, de csak azért nincs, mert nem éri meg.

2014. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg nem érné meg. Kivéve akkor, ha egy gazdag pacák vagy maca már előre fizetné a donora ellátását, mint valami biztosítást. Tehát, mint "A sziget" c. filmben.

Szóval már a gyerekeket előre úgy választanák ki, hogy tudják, kiknek lesznek a donorjai.

Egyébként ha nem is errefelé (bár ki tudja), de pl. egy ázsiai országban simán el tudom képzelni, hogy működik ilyesmi.

2014. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!