Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért gyűrődnek meg a lapok?...

Miért gyűrődnek meg a lapok? Több lent!

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy furán hangzik a kérdés..de engem kicsit érdekel, hogy miért van ez. Vázolom a sztorit. Én és az egyik rokonom olvassuk a Szent Johanna Gimit, egy könyvből, tehát az enyém a könyv és elkérte elolvasni. Ha ő olvassa a könyvet, akkor tökéletesen tiszták és fehérek maradnak a lapok. Viszont ha én olvasom, akkor teljesen meggyűrődnek a lapok, és fehérről barnára változik a színük, de csak akkor, ha én olvasom. Pedig tiszta kézzel nyúlok hozzá és óvatosan lapozok. Valaki meg tudja mondani, hogy mi lehet ennek az oka? Köszönöm.

2014. márc. 15. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem. Lehet, hogy más a lapozási technikátok, vagy máshogy tartjátok a könyvet, amiatt ez a különbség. Az, hogy tiszta a kezed... minden olvasás előtt megmosod? Mert lehet, hogy kissé zsírosabb a bőröd, mint az övé, attól ilyen. Ez nem baj, mindenki különböző.

A másik... hmm... gondolom nem nyálazod meg az ujjad lapozás előtt... Mert ez is okozhatná.

Illetve még egy: ő olvassa először az adott részt, te csak utána? Mert akkor semmiség, egyszerűen a több használat okozza a különbséget. (Vagy a lapok, bár nem látszik, nagyon picit tapadnak, miután ő olvasott, így te "kénytelen vagy" erősebben lapozni és többet gyűröd a lapot.)

2014. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Amúgy nem nyálazom az ujjam olvasás előtt, és a rokonom kifejezetten erősen lapoz, ráadásul a nagy körmei sértik a lapot. Egyébként van, amit ő olvas előbb, de van olyan amit én. Mindig meggyűrődnek.
2014. márc. 15. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!