Mások szerint is kultúrsznobizmus a könyv (mint tárgy)?
könyv mint fogalom: irott formában létező regény, haszálati útmutató, lexikon, stb
könyv mint tárgy: sok papírlap összefűzve, bekötve
Iszonyatos mennyiségű fát emészt föl a modern társadalom, de mégis, az emberek egy része ragaszkodik hozzá, hogy legyen otthonában egy polcnyi könyv. Iszonyatos meló őket porolgatni, sok helyet foglal a térben, költözni velük egy rémálom...
Ez a mennyiségű cucc praktikusabban elférne egy hüvelykujj méretű pendriveon, és olvasható e-book olvasóval vagy meghallgatható mp3-ból mondjuk biciklizés közben.
Sokkal könnyebben elfér a (iskola)táskában, nem kap tőle senki gericferdülést, és van hely a nappaliban mondjuk még egy személyt leültetni.
De mégis, ha nincs otthon egy könyvespocnyi belőle, akkor "nem vagy entellektüel". Birtokolni kell a tárgyat, hogy bizonyítsd, hogy művelt ember vagy. Nem elég elolvasni, ott kell legyen a polcon.
Megnéztem, még a könyvtári könyveket is alig olvassák. Még a fénykorban is (a kütyük előtt), egy kötetet alig 100-200 ember olvasott, mielőtt az darabjaira hullott volna.
Ezek a sokat olvasott darabok, könyvtárakban. Amiket az ember otthon őrizget, jó ha 10-20 alkalommal olvasottak.
Ez szerintem nagyon rossz arány, agyatlan pazarlás.
Érdekes felvetés. Az szerintem is sznobizmus, ha valaki csak azért vesz könyveket, hogy a lakásában szépen kirakja egy polcra, és ezzel jelzi, hogy ő milyen művelt, valóban azonban el sem olvassa.
Abban viszont nem látok semmi kivetnivalót, ha valaki tényleg azért vásárol könyvet, hogy elolvassa. Én például nem szeretek hosszabban olvasni számítógépen vagy más kütyün, megfájdul tőle a fejem. Ráadásul ha megnézzük, hogy mennyi fa szükséges egy könyv elkészítéséhez, amiből egy átlagember hazánkban jó, ha vásárol évente átlagosan 3-4-et (ami nagyon optimista becslés szerintem), és ezt összehasonlítjuk azzal, hogy csak egy nap fűtésre mennyi fát használunk el átlagosan, szerintem arra jutunk, hogy nem a könyvek miatt pusztulnak ki az erdők. Véleményem szerint az átlag magyar vécépapírként sokkal több papírt használ el, mi
Van aki tényleg azért veszi, hogy megmutassa mennyit olvas (ha egyáltalán elolvassa) és mennyire művelt. De szerintem az emberek többsége nem emiatt veszi a papíralapú könyveket, vagyis az én ismerőseim és én is inkább a papíralapút választjuk, mint az ebookokat. És ez nem sznobizmus, hanem csak egyszerűen ezt szeretjük. Lehetne érveket és ellenérveket hozni tömegével, de a véleményem akkor sem fog változni. Én előnyben részesítem a nyomtatott könyvet, ha nem tudom megvenni akkor kikölcsönzöm, de ez csak én vagyok és a szűk baráti köröm.
(A pazarlást meg lehetne akadályozni: újrahasznosítás. Most már ez is divat. Ha nem hasznosítasz újra, pazarló bunkó vagy, kb.)
Mindent meg lehet oldani, csak gondolkozni kell, és nem azt kell tenni hogy ráveszem az embereket hogy vegyél E-readert, mert az kevésbé környezet rombolóbb.
(Nem hiszem, hogy minden e-readert, ami elromlik azt újra felhasználják.)
Jó tehát a gerincferdüléses téma hülyeség azt nyilván meg lehet előzni, nekem is nagyon nehéz volt az iskolatáskám ahhoz képest hogy kicsit voltam gimiben és szétfoszlott a táska anyaga mert néha 7 órás napon már nagyon sok kiló volt benne csak könyvből de teljesen egyenes a hátam nyilván a sportolás ehhez hozzátett.
Na most az nyilvánvaló hogy a könyvnek értéke van a személyes beteljesülés a személyes egzisztencia egészsége értsd egész-sége megkívánja az a személy által legteljesebb lét eléréséhez szükséges esztétikai környezetet, tehát a könyvek és a jelenlétük sokat számít már csak azzal is hogy jelen vannak. Az én szobámban is százas számban van könyv pedig ez "gyerekszoba" 19 vagyok más kérdés hogy pl szülinap,karácsony kb 30 könyvet kaptam most (még tavaly decemberben). Nyilván elolvasom őket majd sőt olvastam már.
Én pl. ha lesz saját házam azt is sok könyvvel képzelem el mert egyszerűen kell, és persze azt az érzetet is kelti hogy művelt vagyok v hogy művelt akárki akinek sok módszeresen elrendezett vagy kaotikusan elrendezett könyve van.
Utolsósorban pedig nyilván sokan nem bírják képernyőn olvasni nem szeretik kényelmetlen akár könnyebben el is lophatják...de lehet hogy a mi gyerekeink szeme már annyira rááll a képernyőre, hogy tényleg tableteken veretik majd az iskolában mint néhol már most is pl. Dél-Korea egyes iskolái stb.
Az előző nem úgy értette, hogy ettől lett gerincferdülése. Nekem is gerincferdülésem van. Műtéti szint fölött, S alakban, és még spirálisan meg is van csavarodva. Jó, mi? Ezt nem a táska okozza, de fáj tőle.
Én egyébként szeretem mindkettőt. Sok dolgot olvasok, amit még mindig nem lehet magyarul letölteni ebook olvasóra.
#5 ha ezt nekem #4-nek írtad és a 3# válaszát citáltad jelezném, hogy az én válaszomban a
"Sokkal könnyebben elfér a (iskola)táskában, nem kap tőle senki gericferdülést, és van hely a nappaliban mondjuk még egy személyt leültetni. "
tehát a kérdező soraira reflektáltam
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!