Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha a regényem az 1800-as...

Ha a regényem az 1800-as években játszódik, játszódhat kitalált helyszínen?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés, milyen szempontok alapján lehet megállapítani egy ilyen regény korhűségét? Mik azok, amik nem elhanyagolhatóak, amikre a legjobban kell figyelni?
2014. jan. 7. 18:28
 1/4 AliceSwan ***** válasza:

Miért ne játszódhatna?

A korhűséget nem igazán tudom. Tanulmányozd a kort. Ne beszélj olyan dolgokról benne, amit még nem találtak fel, ne használj modern szavakat. Az öltözeteknek is néz utána, meg, hogy ki milyen helyzetben lehet. (pl. a lányok nemigen jártak iskolába) igazából hirtelen ennyit tudtam összeszedni. Ja még egy ne említs olyan alkotásokat, amik még nem születtek meg, bár ez logikus.


Nem tudom segítettem-e, de remélem.

2014. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A regényed ott játszódik, ahol akarod. Arra figyelj, amiket az első írt, de akár lehet egy alternatív 1800-as évek is, ahol már akár korábban is létezett komolyabb technológia, ez csak tőled és a történetedtől függ.
2014. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már utánanéztem az akkori divatnak, tudom, milyen technológia volt, nagyjából ismerem az értékrendet is, csak arra voltam kíváncsi, van-e még valami, ami nélkülözhetetlen.:) Mindketten segítettetek, köszönöm, de szívesen olvasnám mások véleményét/tanácsát is.:)


Egyébként a regény karakterközpontú, de nem szeretnék semmi kifogásolhatót a környezetben akkor se, ha nem azon van a hangsúly.:)

2014. jan. 7. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha alaposan utánanéztél, akkor tényleg csak az anakronizmuson lehet elcsúszni, szóval valóban figyelj a szereplők beszédstílusára. Ez fontosabb néha, mint a történelmi idők keveredése, elvégre az olvasó a nem korhű beszédet gyorsabban kiszúrja, mint mondjuk a nem korhű öltözködést.

Illetve ha kitalált, de a mi világunkba helyezett a helyszín (gondolom ez lesz, különben nem lenne fontos a korhűség), akkor azért nézz körül a kor irodalmában, kultúrájában, hogy tudd, mik voltak a fontos kérdések, mikről beszéltek az emberek. Más volt a szalonokban a fő téma, mint mondjuk a klubokban, másról beszélt az angol, mint a magyar stb.

2014. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!