Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok az 1984,...

Ti mit gondoltok az 1984, Éhezők viadala stb negatív utópiákról? Szerintetek lehetetlen, intő jel hogy megvalósulhat, esetleg már meg is valósult (kicsiben)?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Csak annyit jegyeznék meg, hogy én nem kevernék egy világirodalmi remekművet egy divatos tini bulvárral.
2013. dec. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy tökéletesen egyetértek az első válaszolóval, azt gondolom, hogy VALAMENNYI alapja a legtöbb könyvnek azért van. Az Éhezők viadaláról nem tudok nyilatkozni, mert személyesen nem olvastam, az ismerőseim elmondása alapján pedig nem akarok semmit kijelenteni. A szépirodalmi művek többségének van valamilyen üzenete, amelyet érdemes fontolóra venni. Orwell könyvei elég direkt módon üzennek, ezért is olyan közkedveltek. Én még az Oblomovot emelném ki, mint olyan művet, amelynek az üzenetét a mai emberek közül igen sokaknak fontolóra kéne venniük; kevésbé közkedvelt és kevésbé könnyen emészthető könyv (épp azért kevésbé közkedvelt, mert bizony néha még én is a fogamat csikorgattam tőle), viszont ÜZEN VALAMIT.

Nincs semmi baj azzal, ha az ember szórakoztató irodalmat olvas, ennek is megvan a létjogosultsága, én is szoktam. De vannak könyvek, amelyeket nem lenne szabad figyelmen kívül hagyni, és amelyeket ha többen olvasnának, egész más irányba tartana a világ.

2013. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szuperpocok ***** válasza:
64%

Az első hozzászólónak üzenem, hogy ha tinibulvárt akar látni akkor a twilightot nézze.


Az éhezők viadala egészen más. Aki tudja, hogy mi folyik a világban az egy kőkemény társadalomkritikát láthat benne...

2013. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1984 egy elég gyenge szájbarágósra sikeredett mű ezt tudja mindenki tudta Orwell is, ami azt illeti Orwellnek még a Wigani mólója is jobb 1984 mint az 1984 arról nem is beszélve hogy itt Zamjatyin alkotta az alapvetés, de ami azt illeti realizmus realizmus Engels A munkásosztály helyzete Angliában ami még igen jó ide vagy magyar vonatkozásnak a Kazohinia, ázsiai irodalomból van ugye egy Ezerkülöncszázütvennégyünk /Murakami/ mondjuk az kicsit más..na mind1, az éhezők viadala egy szar de ha vegyítesz egy Goldingot meg egy Kósunt és ráhúzod a kor ponyváját akkor az annyi


kérdésre nyilván nem válaszoltam de ez mind1

2013. dec. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!