Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ilyesmi könyvet mondani...

Tudtok ilyesmi könyvet mondani nekem?

Figyelt kérdés

Alapvetően azokra a könyvekre gondolok, ahol a főszereplő kicsit eltér az átlag embertől, tud valamit, amit a többiek nem. Például nekem nagyon tetszett a Zabhegyezőben Holden gondolatvilága, maga, a problémakör, hogy nem tudott beilleszkedni a világba, hiába kereste a helyét.


Olvastam az Egy Különc Srác Feljegyzéseit is, az is nagyon tetszett, ilyesmi könyvekből szívesen felfalnék még párat.



2013. dec. 3. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Hmm... Émile Ajar: Előttem az élet - szintén világba be nem illeszkedés, társadalomkritika.

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak - a főszereplő közel sem átlagember, ő is hiába keresni a helyét.

AZ általad említett másik könyvet nem ismerem, sajnos. Mondjuk a két könyv közül az első egy gyerek szemszöge, a másik felnőtt (de... nem épp átlagos). Ha ez számít.

Salinger más művei nem tetszenek? Vagy még nem is próbáltad? :) Franny és Zooey; Magasabbra a tetőt, ácsok (ez kisregény vagy novella, már én sem tudom pontosan).

2013. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!