Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Cassandra Clare könyvei közül...

Cassandra Clare könyvei közül a City of Heavenly Fire (mennyei tűz városa) az utolsó könyv lesz?

Figyelt kérdés

2013. nov. 25. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Összesen 5 sorozatot szeretne írni Árnyvadász témában, tehát nem ez lesz az utolsó könyve. De elvileg Clary és Jace története ezzel a kötettel már befejeződne. (Ami már ugye az Üvegvárosnál befejeződött volna, de azért csak rádobott még egy új trilógiát... Szóval nála sosem lehet tudni. Amíg van benne pénz, tuti nem áll le vele).


((Bocsi, ha rosszindulatú vagyok, nagyon tetszett az első három könyve, de utána már igazán illett volna leszakadnia a témáról, nem kellett volna bedobnia sem az előzmény, sem az utó trilógiát, mert annyira sajnos nem lett jó egyik sem))

2013. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző voltam, de itt van Cassandra Clare nyilatkozata is:


My plan at the moment is to do five Shadowhunter series, total. I don’t know if I’ll do any series in the Shadowhunter world beyond that. I don’t know why five exactly — maybe because one of my major literary idols has always been Tamora Pierce and she did five series set in Tortall. :) Maybe I think I have five stories to tell in this world. Maybe I’ll get to the end and want to tell more. Maybe not — I have a stockpile of other worlds and stories in my head; I’m writing one of them by writing Magisterium now, but there are many others.


There is a special sort of enjoyment in developing stories in a created world, because you can take the rules you yourself have invented, and bend them or break them. You can create connections and history — the story of Isabelle’s ruby necklace stretches back all the way to Vampires, Scones and Edmund Herondale. Then again, with a brand new world, you get to make everything up again. It’s like: brand-new baby or adorable five-year old? They’re both good.



(The five Shadowhunter series are TiD, TLH, TMI, TDA, and very far down the road, TWP. Don’t even ask about that one! It’s too far in the future! There are other Shadowhunter projects like The Bane Chronicles and the graphic novel project about the Circle, currently in planning stages and known as TST, but I’m not counting them: I’m only counting book series/trilogies written solely by me.)

2013. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

TiD - The Infernal Devices /Pokoli szerkezetek/

TMI - The Mortal Instruments /Végzet ereklyéi/

TDA - The Dark Artifices

TWP - The Wicked Powers

TLH - ??


Hiába fejezné be a Végzet ereklyéit a Mennyei tűz városával, ha egyszer ott van még 3 betervezett sorozata, amiről még nem is lehet szinte semmit sem tudni. Plusz egyéb sorozatok, a Bane Chronicles, amit más írókkal együtt ír (magyarul is megjelenik). Komolyan, ennél a nőnél sosem lehet tudni :D

2013. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként, a City of Heavenly Fire, ill. A hercegnő, mikor jelennek meg magyarul, lehet már tudni?
2013. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hercegnő ELVILEG november 30. De már egy hónapot csúsztattak rajta, remélem most kijön.

A mennyei tűz városa május végén jelenik meg angolul, onnantól még minimum fél év, mire eljut hozzánk. Szerintem valamikor jövő télen jut el hozzánk.

2013. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

állítólag az árnyavadászos téma hat részes lesz

legalábbis eddig úgy áll

én most épp az ötödiknél, az elveszett lelkek városánál tartok, csak sajnos megakadtam a 3.fejezetnél, mivel csak eddig találtam meg a neten

van valami tippetek, hogy hol tudnám letölteni/elolvasni neten

2013. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az elveszett lelkek városa nincs fent neten még.. Én megvettem, nem bírtam kivárni míg felrakják :)
2013. dec. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!