Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti követnétek egy regényt...

Ti követnétek egy regényt blogon keresztül?

Figyelt kérdés
Hobbiszinten foglalkozok írással és költésszettel, saját magam szórakoztatására szoktam karcolni a sorokat, de szeretek például szerepjátékos fórumokon is játszani. Stephen King regényein nőttem fel, s bár már mindenevő vagyok, az ő munkássága nagyon megfogott. Egy hasonló stílusban megírt horrorregényt követnétek, fejezetenként közölve egy blogban?
2013. nov. 21. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Semmiképp se követnék egy utánzót.
2013. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hűha, nem tudom mire vélni a válaszod, de van egy olyan érzésem hogy szerény személyeddel nem sokat vesztettem.
2013. nov. 21. 20:04
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is van egy olyan érzésem, hogy a műved nem érdemli meg a figyelmem.
2013. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, de azt hiszem, itt kisebb félreértés lesz.

Kérdező: Deggial azt mondja, írj saját stílusban. Lehet, hogy megfogott SK munkássága, és alapjaiban meghatározza a stílusodat, de ezt nem kell deklarálni. Igyekezz saját hangot kialakítani. Egy epigon senkit nem érdekel.

Deggial: oké, hogy a kérdezőből árad, hogy most kezdte az ipart, de többre tartja magát, most mégis te hordod fenn az orrod.


Egyébként az örök recept: nem mindegy, mit mond az ember? Megírod, felteszed, reklámozod, olvasót gyűjtesz, nézed a visszajelzéseket, leszűröd a tanulságot. De ha kérdésekre pazarlod az idődet, sosem lesz belőle regény.

2013. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mirk ***** válasza:

Engem taszítanak ezek a manapság divatos blogregények.

A szerzők csak úgy kihányják a világhálóra ellenőrizetlenül amit gondolnak, megnézi ezer ember és ha van köztük tíz akinek tetszik, követi és kommenteli, azt a hamis képet adja a szerzőnek, hogy az "emberek" szerint jó amit csinál.

De nem jó, mert ezerből kilencszázkilencven szerint rossz.

Ezért kell amatőrökkel foglalkozó online közösségek oldalaira feltölteni a munkákat ahol kritikát kaphatsz.

Aki meg kritikát nem szeretne, csak elismerést, az nem gondolta igazán végig ezt az egészet.

2013. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kinggel engem ki lehet kergetni a világból, így NEM, egy ilyen stílusú művet semmi esetre sem követnék.

Ha, teszem azt, Terry Pratchett valamiféle megfontolásból blogot indítana, akkor őt követném. Vagy más olyan író, akit kedvelek. Bár a kedvenceim többsége már rég elhunyt.

2013. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

21:37-es részben megragadtad a lényeget, kicsit kiegészíteném, és ezzel válaszolnék Deggialnak is.


Egy szóval se írtam, hogy na én most egy Stephen King imitátor leszek, de létezik az a fogalom, hogy inspiráció. Nekem az ő művei nyújtanak egyfajta kiindulópontot, ösztönzést. Kingre például Richard Matheson hatott, akkor Deggial gondolatmenete alapján Stephen King is csak egy utánzó? Ezt nem volt erőm kifejteni tegnap Deggial első hozzászólása után, de gondoltam kivesézem most, nehogy valaki más is félreértsen vagy úgy tűnjön hogy magas lovon ülök. Viszont azt nem minősíteném, hogy valaki egy sort se olvasott tőlem, de máris úgy gondolja hogy az ő drága idejét még csak meg se érdemlem. Persze ha az ember oda se fér az arcától a monitorhoz, megértem...

2013. nov. 22. 18:47
 8/9 A kérdező kommentje:

Mirk: ebben sajnos egyetértek veled, csak úgy éreztem ez a legkönnyebb módja hogy elinduljak valamiképp, és ezt is csak első lépésnek szánnám. Verseim már kerültek fel poet.hu-ra például. Az építő jellegű kritikákat nagyon szívesen fogadom, mert az jelzés számomra hogy jó úton haladok, csak néha zsákutcába tévedek.


15:12 Kinek a pap, kinek a papné. Bár nem fejtetted ki hogy konkrétan a horror ami nem az ínyedre való, vagy csak King elvont stílusa.:)

2013. nov. 22. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:

"15:12 Kinek a pap, kinek a papné. Bár nem fejtetted ki hogy konkrétan a horror ami nem az ínyedre való, vagy csak King elvont stílusa.:)"


Alapvetően nem vagyok egy horrorkedvelő, de azért akad pár kivétel ebben a műfajban, ami tetszett. Például Darren Shan Város trilógiája. Nem egy olyan hű de nagy durranás, de kikapcsolódásnak jó.

Bár a nagy általánosságot véve leszögezhetjük, hogy a horror (elenyésző számú kivételtől eltekintve) nem az esetem.

2013. nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!