Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi ez az SzJG őrület? Van...

Mi ez az SzJG őrület? Van valaki rajtam kívül akinek ennyire nem tetszett?

Figyelt kérdés

Elolvastam az összes rész, de... annyira nem rajongok érte mint mások. Én nekem általában minden tetszik, könyvfaló vagyok, de ez valahogy olyan semmilyen volt. Egynek jó volt, de ennyi, nem letten a kedven sorozatom, könyvem. Ti hogy vagytok vele? Legyetek oly szívesek ne ócsároljatok engem, én a saját véleményem mondtam el, én nem magát a könyvet sz@roztam le, nem is az írónőt, hanem a gondolatom írtam le, ezt vegyétek figyelembe, ha kérhetem.

14/L


2013. nov. 17. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Túl van értékelve.
2013. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én is így voltam vele. Az alapsztori egész aranyos, még ha eléggé klisés is. A szereplőknek általában egy tulajdonságuk el van nagyolva, nem annyira összetettek, ezért bárki fel tudja húzni őket a saját ismerőseire, és azt mondani, hogy mennyire hasonlít rá (ez lehet jó, vagy rossz dolog is).

Szerintem azért imádják olyan sokan, még azok közül is, akik nem szeretnek olvasni, mert könnyű a nyelvezete. Nincsenek benne hosszú, összetett mondatok, régies, különleges, vagy idegen szavak is csak elvétve vannak, amiket szinte mindig megmagyaráznak, és ezek is csak azt akarják bemutatni, hogy egyes szereplők mennyire intelligensek, mások pedig mennyire nem.

Igazából nekem az vele a bajom, hogy úgy reklámozzák, mint valósághű regényt, olyanok a szereplők, mint mi, de ez egyáltalán nem így van. Mondják, hogy mennyire rossz az az osztály, de ez azért, mert sokan kapnak rossz jegyet, meg dumálnak az órán? Hát az én osztályomban ezek a tanárok megőrülnének, itt nem csak ilyenek vannak, pedig egy erős, jó hírű gimibe járok.

A másik ami miatt nem valósághű az a továbbtanulás. A faktolást nem utolsó évben szokás elkezdeni(legalábbis nálunk), és nem hiszem, hogy az egyfolytában megbukó srácot (Zsoltit) felvennék egy olyan egyetemre, ahova egy barátnőm 4-es 5-ös nővérét nem vették fel.

Szóval hiba az van benne, ezen felül is, de az írónő magyar, fiatal, sokat kommunikál a rajongókkal, és gimis szerelemről ír. Ez csomó embernek elég, főként, hogy a könyvet nem csak az a korosztály olvassa, akiről szól, hanem láttam már alsósok kezében is, 10 év alattiaknál. LL meg is mondta egyszer, hogy miattuk nem tesz durvább részeket a könyvekbe, ami persze aranyos, hogy gondol rájuk(vagy inkább a szüleire) de nem hinném, hogy ők voltak az elsődleges célcsoport.

2013. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Nekem sem tetszett nagyon, maga a sztori nem rossz, de szerintem elég lett volna az egészet 1 könyvben leírni. Én a 6. részig elolvastam, mert különben én lettem volna az egyetlen lány az osztályban aki nem olvasta, de ezekkel is elég sokat szenvedtem. Én imádok olvasni és már nagyon sok könyvet olvastam és lehet, hogy pont ez a baj. Mások annyira nem olvastak sok könyvet és ezért nem tudják, hogy van ennél jobb is. Az is rátesz egy lapáttal, hogy mindenki olvassa és ciki nem olvasni. Remélem segít a válaszom! :)
2013. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Látom itt senki sem imádja ezt a könyvet, úgyhogy írok én is. Mert én imádom.

Nem azért szereti (majdnem) mindenki, mert egyszerű a nyelvezete, hanem mert nagyon modern, nagyon mai. Egy átlagos gimis lányról szól, és a gimiről. Szerintem tényleg "rólunk is szól". Tény, hogy el van túlozva, és valóban furcsa, hogy a tanárok ilyen engedékenyek, de ez egy ilyen gimi, rosszabb tanulókkal, egy magániskola. Rengeteg jó ötlet van benne, és a könyv elolvasása után mindenki meg akarja találni a saját Cortezét.

Már kétszer kiolvastam a sorozatot, imádom. Rengeteg poén, romantika, és mégis ilyen hétköznapoi témájú.

A SzJG egy életérzés :D Imádom :D

15/L

2013. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

4-es, velem csak az a baj, hogy oké, elolvastam, akkor két napig én is a Cortezemet akartam megtalálni, de ha olvasol egy másik romantikus regényt, akkor pedig az abban lévő főhőst keresed minden srácban. :)

Amit az engedékenységről meg arról írtál, hogy magánsuli: persze pénzzel könnyebb bejutni a magánsulikba, de mindig úgy jellemezték az SzJG-t, mint egy erős, nívós iskola. Ráadásul miért vitték volna oda a kiváló tanuló Renit, ha nem lenne erős. Ez eléggé ellentétes.

És ezekkel én nem ócsárolni akartam a könyveket, mert mint írtam, elolvastam, és egész aranyos is, de semmi több számomra.

2013. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

A könyvet azzal reklámozzák,hogy életszerű.Hát pedig nem az. Komolyan Reninek 2 próblémája van: Cortez és a rajz.És tényleg,nem hinném,hogy valakinek ennyi lenne csak a gondja.Meg ha Cortez más lányokkal van ő nemhogy diszkréten megkérdezné,hogy "ti most jártok?".Nem Reni bőg.És komolyan Cortez-t kezdené kisajátítani,mert ha más van vele akkor hisztizik.Én,hogyha szerelmes lennék egy pasiba akkor megmondanám neki,hogy "figyi,én bírlok".Tudom,hogy sokan nem így vannak ezzel,még mindig normálisabb,mint bőgni.

A szüleinek meg tökéletes a házassága,pedig minden jó családban vannak viták.

Meg én nem tudom,hogy keresnek a szülei annyit,de a Szent Johanna olyan,hogy tök gyengék(mint Zsolti,Virág)is bekerülnek.

2013. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Tudjátok,az szjg-t nem azért szereti nagyon sok ember mert "mindenki" ezt olvassa meg mert "egyszerű a nyelvezete" ,hanem mert órákra ellehet benne merülni,kizárni a külvilágot.Amit sokan problémának találtok hogy reni sokat sír,nem élethű,rossz tanulók jó iskolában,reni szülei nem veszekednek. Reni azért sír sokat mert nem tud mást kezdeni.Biztos még egy csomó olyan lány van aki nem tud egy érzést kimutatni meg elmondani hogy tetszik neki a fiú,ezért könnyebb a sírás.De ez igenis élethű sok szempontból.Rosszak a tanulók az igaz,de még hogyha nem is helyes folyton puskáznak és igy mindenki kb. a közepes szinten van aki rossz egyépként.Végül reni szülei szoktak apróbb vitákba belekerülni,aki olvasta az tudja,és van az 5. kötetben a nagy veszekedés.Ez az én véleményem.
2013. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom mért nem tetszik, de nem baj. Én speciel imádom, de ha valaki nem szereti azt is megértem, nem kell mindenkinek egyetérteni!
2013. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En se vagyok oda erte, 5. reszig meg talan tetszett is. a pozitivummal kezdem. vannak benne jo karakterek, es humorosabb reszek. (Favoritok: ROCKEREK:), Ricsi és Virag. bar o egyre butabb lett...) ami nem: a foszereplok. Reni meg az elejen jobbfej, egyutt tudunk vele erezni, aztan kezd el megjobban szenvedni, mikor kb. mindene megvan.Barat, baratok, szereto ccsalad, osztondij parizsba, stb... cortezt meg nala is jobban utalom. nem akarok ponilo pasit!!! (Hosszu story:) semmi erdekes nincs benne, zenet hallgat es bamulja a kolajat. eljen eljen! Cortez unalmasan tokeletes, Reni tokeletesen unalmas :) (sajat:) habozas nelkul arnoldot valasztottam volna. Es itt a masik. Az 5. Resztol teljesen megvaltozik Arnold szemelyisege. Az irono gondolom a cortezimadok sokkal nagyobb szazalekat akarta ezz kielegiteni. A masik: irodalom tanarnom a harry potterbol csak az elso reszt olvasta, es melle egy adag negativ kritikat. Erre szembehelyezi az szjgvel, amirol annyit hallot, hogy a mi korosztajunknak valo, azt olvassuk inkabb. SEMMILYEN MERTEKBEN NEM ERHETI UTOL az szjg a hpt, szemelyes velemeny. Marmint a konyv, a filmet utalom, de ez mind nem tartozik ide. a lenyeg, hogy az 5. Reszig jo, utana egy vsopogos nyalas elcsepelt cucc. de a rockereket imadom!!!!!!
2014. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!