Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 13 éves húgom fantasy könyvet...

13 éves húgom fantasy könyvet kért karácsonyra, mit vegyek?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, 13 éves lányról van szó! Ezért ha lehet, ne túlvilági horror könyveket javasoljatok:) Unikornisos, tündéres, varázslós (HP kizárva!!!) történet kellene. Az Assassin's Creed-et szereti, szerintem valami hasonló is jó lenne.

Rövid leírást is légy szíves!

Köszönöm!!!



2013. nov. 10. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 vagyok, és hát,imádom a horror könyveket..(Stephen King)Unikornisos tündérkés?Te tudod..

Ja, és (nem ismerem) de az Assassin's Creed nem valami gyilkolászós játék?

Fairy Oak:

[link] -8 évesen olvastam,semmi horror,vagy szex,de én nem venném meg neki.

Richelle Mead Vámpírakadémia

[link]

Na, ezt már inkább venném meg neki.. szerintem izgalmas volt..:)

Becca Fitzpatrick Csitt,csitt- [link]

Nekem ez is tetszett.

Lissa Price-Testbérlők

A fentiekben (1.kívül) erősebb a romantikus szál,ez inkább izgalmas. [link]


Karen Marie Moning-Tündérkrónikák

[link]


Na, ez az egyik kedvenc sorozatom..:D Nem horroros,de van benne szex( majd a későbbi könyvekben) csak azért írom, hogy 13 éves,gondolom tisztában van ilyen dolgokkal..


A linekeknél meg tudod nézni a leírását,és alatta van egy csomó vélemény a könyvekről.

2013. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Miért nem veszed meg neki a Drakulát? :D Az egy örök klasszikus és igazi vámpírról szól. Jó még Christopher Paolinitól az Örökség sorozat, ami sárkányos. Az első rész címe: Eragon. Hosszúak a könyvek, de ha húgod szeret olvasni, akkor ez nem lesz baj. Viszont az nem értem, hogy a HP miért van kizárva. :O Nekem életem legjobb könyvei közé sorolható. Fontos dolgokról szól: barátságról, bátorságról és a szeretetről. A karakterek jól vannak megfromázva, a sztori izgalmas, vannak benne vicces részek...Remélem húgod meggondolja magát és elolvassa az első részt. Nem bánná meg.
2013. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is 13 vagyok. Az unikornisos-tündéres dolgokat szerintem felejtsd el, ~8 éves koromban olvastam utoljára olyanokat. Hidd el nekem, nem fogsz olyanokat találni már neki ebben a műfajban, ami tetszene neki.

Ha az Assasin's Creed játékot szereti, akkor ott van a könyvsorozat.

Stephen King könyvek között érdemes nézelődni. Nem fantasy, de nekem kedvenc tőle pl. a Tűzgyújtó. A sárkány szemei is jó elvileg.

Hű, most író nem jut az eszembe, de Az éhezők viadala is egész jó könyv. Aztán a Csontváros, nagyon jó könyv! :)

Nem fantasy, de ha az Assasin's Creed-et szereti, tetszeni fog neki a Battle Royal. Kizárólag akkor, ha jó a névmemóriája.

J. R. R. Tolkien - Gyűrűk ura, ezt mindenki ismeri. Szerintem nem kell bemutatnom. :)

Kis könnyű olvasmány Karen Thompson Walker-től a Csodák kora. Lehet tetszene neki. :)

Remélem tudtam segíteni^-^

2013. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én nem ajánlanám Stephen Kinget mostanra,vagy ha csak néhány könyvet olvasott eddig. Talán,ha a piacon nézelődtök,vagy van egy otthon,azt elolvashatja,de nem venném meg neki szülinapjára,mert nem biztos,hogy tetszene neki. Nem könnyű a könyveit olvasni, és nem mindig a legpörgősebbek a könyvei,van egy stílusa ami vagy tetszik neki,vagy nem. Amúgy meg horrorokat ír,nekem ő a kedvenc íróm.:D A Battle Royal nekem nem jött be, ( hát,a nevek,azok.. le kell őket írni) kicsit már sok volt a gyilkolászás..:D
2013. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Éhezők viadala tényleg jó. A Battle royalhoz szerintem még fiatal. Bár akkor az Éhezők viadalához is. Mindkettőben gyerekek gyilkolják egymást, bár a Battle Royale durvább.
2013. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj és jó tündéres sorozat: Aprilyne Pike könyvei: Wings, Spells, Illusions.
2013. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy trilógiát ajánlanék Kerstin Giertől, az Időtlen szerelem trilógiát, a címek pedig sorban Rubinvörös, Zafírkék és Smaragdzöld. Nem tudom, hogy olvasta/olvastátok-e, de időutazókról szól, és romantikus is, de nem durva, és nagyon nagyon vicces.:D Szerintem érdemes lenne utána nézned.:D És amúgy én is 13 évesen olvastam, azóta a kedvenc könyvem, pedig már 2 eltelt..:))
2013. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 viva75 ***** válasza:

Én 13 éves vagyok és ezeket is nem rég olvastam és azóta a kedvenceim:

Leiner Laura: Szent Johanna gimi 1-8/2, kalauz

Leiner Laura: Bábel

Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 1-3

Szabó Magda: Abigél

Marie Desplechin: Totál Titkos naplóm 1-2

Thomas Brezina: Hét Tappancs gazdája,Penny Gidákról és

más kecskékről

Thomas Brezina: Hét Tappancs gazdája, Penny Imádni való

kismalac

Christine Nöstlinger: Gréti és Öcsi(második rész)(ennek

az első része a Gréti története és

a harmadik a Gréti szerelmes)


Nekem ezek a kedvenceim bár ezek nem fantasyk de a Twillight (4 részes)a legkedveltebb(nem csak nekem)a fantasy(akár mindegyik)könyv közül. Remélem tudtem segíteni. :)

2013. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen imádtam Anne Rice vámpírkrónikáit. Rick Riordan Percy Jackson könyvei is jók, film is készült belőlük. Emellett Tolkien művei klasszikusnak számítanak fantasy területén.
2013. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Unikornis? Okééé... Tündéres:

Cyn Balog: Tündérszerelem jó kis könyv :D de annyira nem köt le

Cassandra Clare: Végzet ereklyéi sorozat (Csontváros az első része, és garantáltan hatásos, fantasy és ahhwww *-* Jace szerelmem VEDD MEG NEKI VEDD MEG NEKI, MEGÉRDEMLI VEDD MEG NEKI!!!)

Fairy Oak sorozat de ez igazából 8-9 éveseknek ajánlott... de független ettől aranyos kis sori!

És ennyit tudok! De vedd meg neki a Csontvárost. Tartalmas, leköti, 13 lesz nem is kicsi, garantáltan belezúg Jace-ba... Na én most olvasom a 3. részt.. és egy szó rá: ahhhwww Szal. VEDD MEG NEKI!

2013. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!