Milyen típusok léteznek? (Bővebben lent)
Pl a Szent Johanna Gimi napló, a Bábel blog formájában íródott. Milyen típusok vannak még?
Szeretnék egy saját regényt elkezdeni. Az elbeszélő belső lesz és karakteres,ehhez keresek stílusokat(vagy hogy nevezzem).
Ööö... vannak a regénynek küldönféle típusai, amire te gondoltál a két példában, az a naplóregény. Ha ilyen E/1. belső narrátort tervezel, ez egy jópofa ötlet, bár behatárolt kategória, nagyon könnyen tucatmű lesz az eredmény (még akkor is, ha maga a történet adott esetben kiemelkedően eredeti).
Mások:
Hadd ne menjek végig mindegyiken, vagy van link, vagy sejthető, mit takar. Tulajdonképpen akármelyik megoldható E/1. belső nézőponttal, ha elég ügyes vagy, bár egy társadalmi regény azért nehézkes. Illetve a naplóregényt a cikk nagyvonalúan nem említi, helyette viszont ott a blogregény, ami nem az, amire te gondolsz (a blogregény a neten írott forma, ha könyvben van, akkor naplóregény, bár ha a blog formai kereteit követi, lehet blogregény... bonyolult).
Egyébként ne ezen gondolkozz, hanem vázold fel a történetet magadnak, és találd ki hozzá az olvasottságod alapján, mi passzolna. E/1., belső, egy szereplő mozgalmas időszakát bemutató, a legbelső érzelmekre koncentráló mű? Naplóregény. A fejlődés fontos, A-ból B-be jut a karakter? Fejlődésregény, inkább nem a napló, hanem a klasszikus forma. Utazik? Ó, az jó, útiregény. Lehet utólagos beszámoló, napló. (De rég láttam ebből jót!) És így tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!