Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha A Gyűrűk Urát úgy kezdem...

Ha A Gyűrűk Urát úgy kezdem el, hogy előtte A hobbitot egyáltalán nem olvastam, akkor is érteni fogom a történetet?

Figyelt kérdés
Nemrég rendeltem meg mind a három kötetét A Gyűrűk Urának, de utánaolvastam, és azt írták, az egész A hobbitra épül. Ha én nem olvastam A hobbitot, akkor is érteni fogom?

2013. okt. 31. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem simán érthető a Hobbit elolvasása nélkül is.
2013. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem mondanám, hogy arra épül. A két történet nem kapcsolódik egymáshoz annyira szorosan, hogy ne értsd meg a Gyűrűk Urát. Igazából mind a kettő önálló történet.

De ha megvan a Hobbit, akkor én is azt mondom, inkább azzal kezdd, az szépen bevezet ebbe a világba.

2013. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A Gyűrűk ura elejében egyébként is van egy összefoglaló a hobbitban történtekről. De amúgy önállóan is tökéletesen érthető.
2013. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Heló!


Aki azt írta, az butaságot írt. A gyűrű megtalálásán kívül más fontos kapocs voltaképp nincs is.

Egyébként elézménynek nem lenne rossz döntés a függelékeket elovlasni - harmadik könyv -, addig, amíg oda nem érsz, ahol a Gyűrűk Ura kezdődik. így tisztában lennél megannyi dologgal, ami jól jöhet a könyvekhez.


Jó szórakozást!

2013. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 2. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Nyugi, érteni fogod, én is előbb olvastam el a Gyűrűk Ura trilógiát, mint a Hobbitot. De azért ajánlom a Hobbitot is elolvasásra, mert az is nagyon jó! :)
2014. jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, az vagy nem ovlasta egyiket sem, vagy valamit nagyon félreértett. Nem arra épól, hanem bizonyos momentumokbna, komponensekben összefüggnek, ennyi.
2014. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fufiiii ***** válasza:
Én nem olvastam el a Hobbitot és tökéletesen értem a Gyűrűk Urát is. Szerintem nekiállhatsz úgy,hogy nem olvastad.
2014. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
persze:) teljesen érthető csk nehany elozmeny van benne
2014. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!