Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jane Eyre? Mi a véleményetek...

Jane Eyre? Mi a véleményetek erről a könyvről?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni. Igaz nem jutottam még sokáig, de eddig nem fogott meg.

16 éves fejjel érdemes olvasi? Vagy még nem?

Lehet, hogy még túl fiatal vagyok hozzá és ezért nem jön be annyira?



2013. okt. 6. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Pedig érdemes lenn elolvasnod. Csak a mai fiatalok a Harry Pottert és a hasonló gagyi könyveket szeretik. A komolyabb műveket meg is kell érteni, és elgondolkodni a mondanivalóján. Ez már nehezére esik sok fiatalnak.
2013. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem a Harry Potter szeretette meg az olvasást, és lehet, hogy emiatt elfogult vagyok, de szerintem egy egész jól felépített, remek könyv, és ugyan nem mondanám, hogy világirodalmi remekmű, de szerintem a gaygi kategoriába sem sorolható be. És gondolom te soha nem olvastál könyedebb szórakoztató irodalmat. Off vége.

Kérdező: Én 13 évesen olvastam, szerettem és értettem, szerintem már simán neked való a könyv. Nem tudom mennyit olvastál eddig belőle, de az elején elég furán indul a történet, ha leküzdöd az első 50 - 100 oldalt (kb.) onantól jobb lesz, sőt az első pár fejezet után, ha ráérzel az ízére, akkor tetszeni fog. De az is lehet, hogy nem neked való a könyv. Én pl. elkezdtem pár hónapja a Büszkeség és Balítéletet és nem tetszett, pedig a Jane Eyre-t, és az Üvöltő szeleket kifejezetten szerettem.. Vannak olyan könyvek, amik nem teszenek az embernek, akkor másba kell belekezdeni, de szerintem probál legalább az 50. oldalig eljutni, ha addig nem tetszett meg tedd félre és kezdj másba.

2013. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most tartok a 3. fejezetnél, szóval... tényleg nem olvastam még sokat.

Nekem a Büszkeség és balítélet nagyon tetszett, bár... én alapjáraton imádom Jane Austin könyveit.

2013. okt. 6. 14:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Jane Austen*
2013. okt. 6. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nanana, a Harry Potter nem gagyi. Nm azért mondom, mert nagyon szeretem, hanem mert sokkal több értelme van mint pl. egy Coelho könyvnek vagy a Twilightnak.


Én 17 évesn olvastam, az első oldalaktól kezdve megfogott, alig tudtam letenni.

Adj neki időt, ha 50 oldal alatt nem fogott meg, akkor hagyd, majd előveszed máskor, de akkor se dől össze a világ, ha a Jane Eyre kimarad az életedből.

2013. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyémántlány ***** válasza:
Tizenegy évesen kaptam anyukámtól karácsonyra a könyvet. Az első pár fejezetet én is untam egy picit, de utána... IMÁDTAM! Engem megfogott a történet, az írásmód, a szereplők sorsa, személyisége, és a többi. Szerintem az egyik legjobb könyv, sokáig kedvencem is volt. Lassan kell olvasni, mert nem egy letehetetlen olvasmány, ha eleged van, le kell tenni pihenni 1-2 napra, had ülepedjen a dolog. Szerintem adj neki egy esélyt, anyukám mindig azt mondja, hogy kilencven oldalig kell olvasni, ha utána sem jó, akkor nagy eséllyel nem a te világod.
2013. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!