Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani nekem, ha ilyen könyveket szeretek? (lent; 14/L)

Figyelt kérdés

Kedvenceim:

Takami Koshun-Battle Royale

M. Bulgakov-A Mester és Margarita

Delphine de Vigan - No és én


Szóval ilyen elgondolkodtatóbb könyveket jobban szeretek (a Meg Cabot-stílusúak annyira nem jöttek be). Lehet szerelmes is, de ne nyálas tucatkönyvek. Szeretem még a történelmi regényeket és az utópisztikus könyveket is. Mit ajánlatok?


2013. okt. 5. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Kurt Vonnegut könyvei, nagyon elgondolkodtató, ha értetted az A Mester és Margaritát, valószínűleg az ő könyveit is fogod. Paolo Coelho könyvei is elgondolkodtatóak, szerintem ilyen korban érdemes olvasni, mert van bennük (legalábbis amiket én olvastam, azokban vol) néhány csodás elem, ami felnőttként talán kevésbé tetszik.
2013. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha még nem olvastad akkor Galaxis útikalauz stopposoknak
2013. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

(Végre egy értelmes kamasz!!!)


Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés (én 15 évesen olvastam, de könnyebb, mint A Mester és Margarita)

Szolzsenyicin: Ivan Gyenyiszovics egy napja

Tolsztoj: Háború és béke (hosszú, és egy kicsit lassan indul be, de ha az elején nem veszted el a türelmedet, a világ egyik legjobb könyvéhez lesz szerencséd a személyében)

Dumas: Monte Cristo grófja (Egy izgalmas, történelmi kalandregény, a hátterében mély gondolatokkal.)

Orwell: Állatfarm (Elgondolkodtató, és viszonylag rövid.)

Voltaire: Candide (Elgondolkodtató, szórakoztató, nekem az egyik kedvenc könyvem.)


A már említett Galaxis útikalauz stopposoknak sorozat jópofa, humoros, de nem az a típusú könyv, mint A Mester és Margarita meg a társai.

2013. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Namjoo válasza:

Voltaire-től a Candide-t én is ajánlom, a kedvenc kötelező olvasmányom :) jah és a Battlele Royalet imádtam <3 egy hét alatt felfaltam :DD

és Shin Kyung-sook - vigyázzatok anyára! mű eléggé elgondolkodtató és kissé szomorú ( arany pöttyös könyv :D )

2013. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!