Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a moly.hu-ról?

Mi a véleményetek a moly.hu-ról?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem. Egy igényes és folyamatosan frissülő oldalnak tartom. Szerintem például sokkal jobb, mint a Facebook.
2013. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány évig regisztrálva voltam, de nem nagyon használtam. Mivel jobbára angolul olvasok, nekem sokkal ideálisabb a goodreads használata (ugyanolyan, mint a moly, csak többet tud), főleg mivel régen ha molyon olvasottnak akartam megjelölni egy könyvet, előbb fel kellett töltenem egy adatlapot hozzá, mert akkor még nagyon kevesen olvastak angolul :/ Mostanában tudom, hogy változott a helyzet és nagyon sok angol könyvet megtalálnék, de nekem akkor is kényelmesebb a goodreads.

Szóval a molyt nem igazán használtam, a nemrégiben lezajlott moly vs blogger "botrányok" miatt pedig inkább töröltem a regisztrációmat, egy ilyen maradi oldalnak én nem akarom növelni a felhasználószámát.

2013. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én már egy ideje fontolgatom a regisztrációt, mert szeretek könyvkritikákat, olvasmányélményeket írni és olvasni. Szerintem a közeljövőben regisztrálni is fogok.
2013. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én két éve vagyok tag és nagyon-nagyon szeretem. Praktikus, jó a közösség, és órákat el tudok böngészni rajta =)
2013. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én snagyon szeretem.

Jó vezetni, hogy hány könyvet olvastam el eddig, és azokat meddig, véleményezhetek, beszélgethetek, véleményt kérhetek, szórakozhatok.

2013. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy rengeteg alapművet rosszul ítélnek meg rosszul látnak, pl. de Sade,Musil,Joyce,Pynchon,Apollinaire,Breton meg sok...meg pl. van akit kb. senki sem olvasott, pedig nem ártana, de magyarok közül is pl. Elhagytál, Helios , Révay és ki olvasta..
2013. okt. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Tervezem a regisztrációt.
2013. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de: én nagyon szeretem, sokat fejlődött a fent említett botrány óta különösen. Másfél éve használom, barátokat ismertem meg, társaságba csöppentem bele - valódiba, nem csak online-ba - általa, és inspirál arra, hogy többet olvassak és figyelmesebben!
2014. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyre sz...rabb.

Az az oldal fő problémája, hogy egyszerre két, egymásnak ellentmondó feladatot próbál ellátni. Egyrészt a könyvkiadók felé azt próbálják bizonygatni, hogy ez egy olyan portál, ahol a legrosszabb könyveiket is jól el lehet adni egy sor hirdetéssel meg dicsérő kritikával. Másfelől viszont a mezei felhasználóknak, olvasóknak azt mantrázzák, hogy ez egy szabad felület, ahol szabadon megírhatod a véleményed.

A kettő nyilván ütközik - ha egy kiadó kiad egy borzasztó könyvet, elvárná, hogy mindenki csak pozitív véleményeket írjon róla, viszont az olvasók szeretnék, ha szabadon megírhatnák, hogy ez egy rossz könyv.


A moly.hu felvállalhatná, hogy ezt a két, nehezen összeegyeztethető célt próbálja egyszerre szolgálni, de nem teszik. Ehelyett elkezdik cenzúrázni a negatív véleményeket, ha pedig valaki hangot adna annak, hogy ez így nem okés, akkor jönnek a szerkesztők a passzív agresszív fenyegetőzéssel, hogy "az irányelvek a normális emberi kapcsolatok szabályaira épülnek, ezért becslésünk szerint a tagok 99,95%-ának soha nem lesz problémája vele." Vagyis ha neked bajod van azzal, hogy a negatív könyvkritikákat hátrébb sorolják az érétkelések között, akkor nem vagy normális ember. A legújabb húzásuk meg, hogy megtiltották, hogy a felhasználók az oldal működéséről beszéljenek.

2019. szept. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!