A magyar állam miért nem kötelezi az önálló önkormányzattal rendelkező településeket arra, hogy írassanak a településükről egy könyvet?
Hasznos lenne a gazdaságra nézve. Én például kapásból 5-6 ilyen könyvet megvennék 1-1 környező településről. Nem beszélve még arról is, hogy az a sok történész, régész és bölcsész végzettségű diplomás kapna a saját szakmáján belül valamennyi munkát (legalább egy időre nem a McDonald's-ban kötnek ki az adófizetők pénzén megszerzett diplomájukkal).
A magyar állam miért nem kötelezi az önálló önkormányzattal rendelkező településeket arra, hogy írassanak a településükről egy-egy könyvet? Adhatnának hozzá pénzbeli támogatást is az önkormányzatnak, ha hátrányos helyzetű a település (abból a sok ajánlott levélből, amit folyton küldözgetnek biztos lenne elegendő pénz rá).
A szomszédos városról is jelent meg néhány könyv. Egy az 1980-as és egy a 2009-es években, mindkettő a helytörténetet ismerteti. S azok, amikről nem tudok. :) :D
Az én falumról csak kéziratok vannak a megyei levéltárban (helytörténeti témájúak, s nem elérhetőek minden helyi "sarki" üzletben), illetve a szomszédos városról megjelent 1980-as évekbeli helytörténetiben is szerepel róla egy 20 oldalnyi valami (mert akkor még oda tartozott a község, s csak a rendszerváltást követő években lett önálló önkormányzata a településemnek. Mellesleg a könyvet legfeljebb a szomszéd város könyvtárból, illetve a falu könyvtárából lehet kikölcsönözni, de azt is nehezen, mert 1-1 darab van belőle, így ha valaki ki akarná olvasni, akkor hónapokat, éveket várhat).
Kötelezze,de akkor fizessék is ki a könyvek kiadatását,ami nem olcsó dolog.
Hiába kapnának munkát egy időre ha nem lenne miből kifizetni,vagy éppen azt mondják a könyvkiadók hogy ők bizony nem adják ki.
Amúgy egy igényesebb településen található olyan könyv ami összegzi a hely történelmi múltját,csak venni kell a fáradtságot és utána nézni,hogy ezeket a településen belül hol találod meg,mivel könyvesboltokba nem nagyon jut,mint említettem nincs pénz a kiadatásra,a könyvkiadók meg nem adnak ki túl sok ilyen jellegű könyvet,főleg hogy sok esetben olcsóbb az odautazás mint a könyv.
Történészeknek, régészeknek, bölcsészeknek van munkájuk a saját szakmájukon belül is, csak ugye az nem a kirakatban van, így az átlag nem is tud róla.
Az ötleteddel több gond is van:
-Nem minden településről van annyi anyag, hogy könyvet lehessen kiadni róla.
-Az önkormányzatoknak gyakran nincs pénzük az iskolákra, rendelőkre stb sem.
-Nincs rá igény, az embereket általánosságban nem érdeklik ennyire a települések; ha meg igen, akkor inkább a képeket szeretik, nem a történelmi részeket.
-Sok településnél csak unalmas adatok vannak.
-Nincs az embereknek pénzük a megvételre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!