Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A villámtolvaj vagy Eragon?...

A villámtolvaj vagy Eragon? Melyiket vegyem meg egy 13 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
A Harry Pottert szerette, meg úgy tudom Darren Shan vámpírsorozatát is olvassa, az még folyamatban van, de abból is megvan neki az összes rész. Utánanéztem neten, hogy melyik könyveket dicsérik ebben a korosztályban. Erre a kettőre jutottam, hogy érdemes lenne megvenni. Melyiket válasszam? Aki olvasta valamelyiket/mindkettőt mondana nekem véleményt? Előre is köszönöm!

2013. aug. 25. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az Eragont (és ennek a sorozatnak a többi kötetét) olvastam és szerintem nagyon jó a történet. Néhol azért erősen érződik, hogy egy fiatal Gyűrűk Ura rajongó írta, de ez egy 15 éves írónál elnézhető.

Ja és a belőle készült film egy komplett katasztrófa, az alapján ne ítéljen senki.

2013. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Eragon nagyon jó, bár érződik rajta a Gyűrűk ura hatása.

A Villámtolvajban van görög mitológia, és nagyon érdekes ez is. Én nem tudom, hogy ő milyen, de a tapasztalataim alapján én a Villámtolvajt venném meg, mert:

- Van benne görög mitológia, úgyhogy ha már tanult róla, érdekes lehet,

- Nem olyan vastag, hogy az élettől is elmegy a kedve, mire végigolvassa (bár ha szeret olvasni), viszont nem olyan kis béna, vékony könyv,

- Ez a mai világban játszódik, nem pedig valami régi könyv, ezért könnyebben bele tudja magát élni,

- Ha szerette a Harry Pottert, valószínűleg ezt is szeretni fogja, mert hasonlít rá

- Marad hely a könyvespolcán más könyveknek is :)

Szóval én a tizenhárom éves fiúknak inkább a Percy Jacksonokat ajánlanám, de ha ő imád olvasni, és könnyen beleéli magát egy olyan könyvbe is, ami olyan korban játszódik, ahol nem volt internet, és a lányok szoknyát hordtak, akkor az Eragont is tudom ajánlani, mert bár érződik rajta a Gyűrűk ura, könnyű a nyelvezete, olvasható, és ez is nagyon érdekes. Én ennyit tudtam segíteni, mert nem ismerem, és nem tudom, hogy ő átlagos 13 éves, vagy sem :) Sok sikert a könyvválasztáshoz!

2013. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettővel jól jársz, az én öcsém HP és DS után úgy tudom sok egyéb más mellett az Eragont is elolvasta (nem lett nagy kedvenc), a Percy Jacksont pedig jóval később, de azt is szerette. Én inkább Percy Jackson párti vagyok, de én is ugyanazt tudom mondani, mint az előttem levő, nem lehet a belőle készült filmhez hasonlítani, mert az valami ultragagyi lett.

Ha nehezíteni akarnám a döntésed, akkor azt mondanám, hogy egy harmadikat válassz. :) Vagy legalábbis add meg az esélyt neki annyival, hogy utánanézel Jonathan Stroud Bartimaeus trilógiájának (aminek azóta már van egy negyedik része), az egykor 13 éves öcsémnek például ez töltötte be az űrt a Harry Potter után, de szerintem sem rossz.

2013. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Eragon katasztrofális, én vért izzadtam az első kötettel, annyira koppintása A Gyűrűk Urának. Darren Shannak nagy rajongója vagy, a Harry Pottert is olvastam, az sem volt rossz. A villámtolvajt nem ismerem. Én Darren Shantól A vézna hóhért vagy a Kojaszant ajánlom, esetleg Rejtő Jenőt vagy ha mindenképp fantasyt szeretnél, akkor A Gyűrűk Urát.
2013. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dan Brown könyvek esetleg?
2013. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 éve 12 évesen olvastam az Eragont és azóta még 2szer. Az a legjobb a világon <3
2013. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek az összes kötetét olvastam, és ha a Gyűrűk ura tetszett neki jobban akkor Eragon, ha a HP akkor villámtolvaj :D
2013. szept. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem a villámtolvaj jobban tetszett szerintem az nagyon jó , én azt ajánlom:)
2013. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!