Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen feladatokat kellene...

Milyen feladatokat kellene csinálnia egy hősnek, egy jó könyvhöz?

Figyelt kérdés
Írni szeretnék egy könyvet, összeraktam már az egész storyt, karaktereket,háttérvilágot, de nem vagyok valami jó annak kitalálásában, hogy milyen "próbákat" kellene kiállnia a hősömnek. Van több tárgy is amit meg kell találnia, különböző helyeken...de ezek "védve" vannak vagy éppen rejtve. A hősnek nem igazán vannak különleges képességei szóval annyira nem kellene túl nehéznek lennie :D . (noha lesz néha pár extra segítője). Ötletek? :) köszi a segítséget :))
2013. aug. 5. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell kitalálnod. Tanácsként azért annyit mondanék, hogy fektess sok energiát a főhős karakterének bemutatására, és nem pont a külsejére értem.


Mit miért tesz, miért dönt úgy, ahogy, ha változik a személyisége, miért, mindezeket szépen kilehet bontani.

2013. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Tehát csak a lényeget nem tudod, mit kezdj vele. Akkor írj szép sorokat a háttérvilágról esszé formájában, mert a történetet senki sem fogja megmondani neked. Vagy olvass - csak találsz valami ötletet!
2013. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe Michael Ende A Végtelen Történet című könyvét, ebből számos ötletet meríthetsz.

A próbák fakadhatnak a hős jelleméből. Ha például fél a pókoktól, akkor át kell kelnie egy olyan erdőrészen, ahol óriáspókok laknak... stb. Ez csak egy egyszerű példa. Olvasd el A Végtelen Történetet, ezer ötletet fogsz kapni.

2013. aug. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az értékelhető válaszokat.


Második válaszoló: vagy nem értetted a kérdést vagy fogalmad sincs egy történet felépítéséről.

Attól, hogy mondjuk Rowling gondolkozott, mit kellene csinálnia Harry-nek a tűz serlegében, mint feladat, tó fenekére úszkálni miegyéb, akkor a többi már nem is lényeges nem? A Kincses Szigetben is az volt a lényeg, hogy nyitják ki a ládát, ha a te eszmefuttatásodat követnénk :S Nem rossz indulatból mondom, de ha nem is érted a kérdést nem tudom miért válaszolsz.

2013. aug. 6. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Állj! Én honnét tudjam, te mire gondolsz "próba" alatt? Ez a történet integráns része kéne, hogy legyen, a jellemből következik, mert ezáltal tudod bemutatni a jellemfejlődés egyes lépcsőit. Vagyis a lényeg maradt ki, igen.

Amúgy ha nem megy, olvass mesetudományi műveket, mert ezekben szépen kifejtik, miért fontosak az ún. "próbák". És mi a lényegük.

2013. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!