Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik 21. századi...

Szerintetek melyik 21. századi írót fogják még száz/kétszáz év múlva is ismerni?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy majd idővel kiderül, hogy melyik a jó/értékes könyv, ami még évszázadok múlva is fennmarad. Most elkezdtem gondolkozni, hogy 2000 után melyik lehet ilyen, de talán csak a Tűz és Jég dala sorozat jut eszembe. Szerintetek?
2013. aug. 3. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is esélyes G.R.R Martin, de ide sorolnám még Stephen Kinget is.
2013. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jósolni előre semmiképp nem lehet, csak a század elején járunk, de nem képzelitek komolyan, hogy akár George R. R. Martin, vagy Stephen King művei komoly szépirodalmi értéket képviselnek.
2013. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm. Bár én nem vagyok Stephen King rajongó annyira. Mondjuk tervezek egy-két regényt elolvasni tőle, hátha most már tetszeni fog. :)


Második: szerintem a mai korhoz képest még irodalmi értékeket képviselnek. A huszadik századra direkt nem kérdeztem rá, mert azt ma is látjuk, de szerintem akkor sem gondolták, hogy mondjuk Jack Kerouac Útonja ma is ennyire népszerű lesz. Vagy Vonnegut. És még sorolhatnám. (Bár ők elég közeliek időben.) Ha megnézel egy listát az 1910 körül kiadott művekről már ott is találsz mai napig híreset és olyat is, amiről még a legműveltebbek sem hallottak.

Nem igazán komolynak szántam a kérdést, csak egy kis tippelgetést akartam, mert szerintem egész érdekes belegondolni.

2013. aug. 3. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Én pedig gondolom :) Ha Villon annak számít a pajzán kis verseivel, akkor King Dolores-e, vagy Cujoja is simán jól értékelhető.


Amúgy értő olvasás: "Szerintetek melyik 21. századi..."


Kiemelem: SZERINTETEK


Ne szólj be a véleményem miatt.

2013. aug. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

A fent említett írók valóban képviselnek ma valamilyen(!) irodalmi értéket, de a kérdésed a kétszáz év eltelte után lévő időben lévő megítélésre vonatkozik.

Kurt Vonnegut és Jack Kerouac nevét Stephen King nevével együtt említeni nem szerencsés.

2013. aug. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes kérdés, én is gondolkoztam már rajta.

Az is lehet, hogy azokat a műveket amelyek fennmaradnak most nagyon kevesen ismerik. Szerintem nem a bestsellerek között kell keresgélni. Ez Ady esetéből kiindulva jutott eszembe...

De pl. Ljudmila Ulickaja-nak, Varró Dánielnek lehet, hogy van esélye. Sőt, talán száz év múlva is ismerni fogják a Harry Pottert... :))

2013. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rowling biztos, hogy fent marad szerintem :D
2013. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rowling abszolút, ahogy G. R. R. Martin is :) Hogy Stephenie Meyer sorsa az írói közösségben mi lesz, azt igen nehezen tudnám megjósolni, bár említés szinten szerintem fennmarad ő is :)
2013. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hogy Stephenie Meyer sorsa az írói közösségben mi lesz, azt igen nehezen tudnám megjósolni, bár említés szinten szerintem fennmarad ő is :)"

Ki ismeri nagymamáink óriási kedvencét Hedwig Courths-Mahlert ma már?


[link]

2013. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!