Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen jó könyveket, tudtok...

Milyen jó könyveket, tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Perverz könyvet ne írjatok azon kívül bármi jöhet! :)
2013. júl. 13. 12:52
 1/5 OrsolyOrsi válasza:
Kor? Hány éves vagy ?
2013. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én két kedvencemet ajánlanám neked főként, amik "kicsiknek"-nagyoknak is azért megfelelnek.


Egyik kedvencem az " Emily the Strange: Elveszett emlékek ".

Én 13 éves voltam, amikor elolvastam, és igaz, hogy addig is sok könyvet olvastam már, de ez mindegyiket felül múlta. Egyszerűen imádom, mert humoros, és a főhősünk, Emily kissé hasonló személyiségjegyekkel rendelkezik, mint én. (Ezt a barátaim is állítják, akik szintén elolvasták. Egyikük 14 évesen olvasta, másikuk 24 évesen. :P)


Ha kissé komolyabb, de mégis mesebeli könyvet szeretnél olvasni, akkor " A Boszorkány: A Gonosz Nyugati Boszorkány élete és kora ". Első hallásra egy lágy kis meseregénynek tűnhet, főleg, hogy az Óz, a csodák csodája történetének fő gonosz nőjéről, a Gonosz Nyugati Boszorkányról szól. De hidd, el nem az... Inkább felnőttes, egyáltalán nem gyerekes. Van benne politika, nemi élet, varázslatok, gyilkosságok, és minden szép és jó. Lehet, hogy most páran lehurrognának, de szerintem azért egy baromi jó könyv.


Azért írtam ezt a kettőt, mert nem nagyon határoztad meg ugyebár, hogy miket is szeretsz főként olvasni, azaz úgy fogalmaztál, hogy "bármi jöhet". És a korodat se tudom sajnos... :)

Remélem azért, hogy valamelyik felkeltette az érdeklődésedet. Ha akarod, írhatsz privátot, mert sok másik könyvet is olvastam már, amelyeket mondjuk a mai velem egykorúak nemigen olvasnak, tapasztalataim szerint. (Azaz, az én környezetemben, osztálytársak, barátok nem is hallottak még egyik könyvről se, amelyiket olvastam volna)


14/L

2013. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 13 éves vagyok, könyvekbe inkább amolyan kicsit "komolyabb" stílusú könyvet olvasok, nem olyanokat mint a 12-13 éves korosztály( mondjuk, ők semmilyen könyvet nem olvasnak, de nem lényeges) szóval Éhezők Viadala, Mats Strandberg a Kör, Lenyűgöző teremtmények, szóval inkább ez a fantasy stílus áll közel hozzám. :)
2013. júl. 22. 14:14
 4/5 anonim válasza:

Második vagyok. ^^


Figyu, ha 13 éves vagy, akkor merem ajánlani ezt a két könyvet. Én is komolyabb dolgokat szeretek inkább olvasni. Elég merev vagyok, és inkább az izgalmas, kalandosabb, de azért viccesebb könyveket szeretem. (Azaz romantikus sz_rok, amiket a mai tinilányok egy része olvas, szóba se jöhetnek. xDD)


Az Emily the Strange vicces volt számomra a maga módján. Imádtam a 13 éves melankolikus Emily főhősünket. És a cicáit. (Igen, ez egy inkább macskapárti könyv, de nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki.)


A Boszorkányt egy varázslatos életrajzi történetnek írnám le. Sok dicséretet kapott. Igazi fantasztikum. :)


Remélem azért kedvet kaptál valamelyikhez. Ha mégse, az se baj. (Max. majd más kedvet kap hozzá, remélem. :D)

2013. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A Boszorkány jobban tetszik, de mind a kettőt elolvasom! :)
2013. júl. 22. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!