Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti milyen stílusú könyveket...

Ti milyen stílusú könyveket szerettek olvasni?

Figyelt kérdés
Én legtöbbször ifjúsági regényeket szoktam,mert abba jobban bele tudom magam élni:D meg néha fantasy-t. És ti? Miért? melyik könyv fogott meg legjobban ebben a témában?

2013. júl. 7. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ti milyen stílusú könyveket szerettek olvasni?"

Én leginkább a scifi-t szeretem.


"melyik könyv fogott meg legjobban ebben a témában?"

Brandon Hackett - A poszthumán döntés.

2013. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az ifjúsági regényeket én is szeretem illetve még a sport és pszichológiai témájú könyvek azok,amik maximálisan lekötnek.
2013. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én általában mindent felfalok. :DD


Egyedül a sci-fi témájú nem tetszik.

Fantasy pedig csakis Tolkien: Gyűrűk ura. A többi azután már mind egy rossz másolatnak tűnt. Stuart Hill: Jégvár csatája, egész egyszerűen szörnyű.


Pár példa, amit szeretek. :)))


Bronte:Jane Eyre

Az a megtestesült romantika, ami átlengi az oldalakat és a szenvedély, amit el sem hiszel, mert úgy érzed ilyen nincs. A történet, amitől megborzong a lelked, de ugyanakkor függetlennek és szabadnak érzed magad. Az az érzés, az az igaz szerelem, amire minden kis- és nagylány, talán még felnőtt is vágyik, megtestesül, alakot ölt és látod minden mozzanatát, és reméled, hogy egyszer te is egy Jane leszel, az út végén pedig -akármilyen nehéz is volt- egy Rochester vár.


J.D. Salinger: Zabhegyező

Magáért beszél. Egy olyan mértékű feszültség van benne, hogy minden porcikám beleremeg.


William Golding: A Legyek Ura


Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig!


Én az ilyen lélek-, és hátborzongató könyveket szeretem. :)

2013. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én leginkább az Ac krimiket , Rejtő könyveket , ifjusági regényeket szeretek olvasni .


Agathatól a Tíz kicsi néger

Rejtőtől a Piszkos Fred

Ifjuságiak közül meg Mark Twain : Egy jenki Arthur király udvarában

2013. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:))a zabhegyező ennyire jó? többen mondtak h olvassam el.Megéri?
2013. júl. 7. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindent megéri elolvasni - egyszer. Utána te döntöd el, hogy megérné-e még egyszer.

A Zebhegyező szerintem jó könyv, vágj bele. Ifjúsági, ha úgy vesszük, a főszereplő helyzetébe talán bele tudsz helyezkedni. (De nem ifjúsági irodalom, erre készülj.)


Hogy én milyen stílusú... bármilyen. Zsáner? Bármi. A romantikát nem kedvelem annyira, tehát a tömör gyönyör könyvek nem jönnek be, ezeket inkább kerülöm, egyszer, ha mindent elolvastam, amit akartam, majd ezekre is sort kerítek. Mi fogott meg a legjobban? Van az a mennyiség, ami fölött az emberben egyszerre üvölt ötven cím, és nem képes kiválogatni, melyik a "legjobb". Megpróbáltam a sci-fiben végiggondolni, de nem sikerült. Én mindent szeretek, imádok, amit nem, azt pedig "csak" elismerem, de az is megfog, mert sokat gondolkodom rajta.

Ennek ellenére nem vagyok "tökéletes olvasó": a kedvenceket (van pár száz) is utálom néha, mikor hibáznak.

2013. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én a krimik és a regények híve vagyok :)

Kedvenceim a Rejtő könyvek

2013. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!