Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a könyv címe és ki a szerzője?

Mi a könyv címe és ki a szerzője?

Figyelt kérdés
Azthiszm Szudánból vagy etiópából menekült el a nő és az usában lett modell-bár ez nem biztos. Körül akarták metélni
2009. okt. 14. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

nemtudom pontosan melyikre gondolsz mert sok ilyen könyv van ami ezzel foglalkozik hogy milyen szörnyű körülmények folynak egyes helyeken.

anyumnak volt egy könyve abba is volt egy rész ami erről szólt a többi nemtudom miről de amit én olvastam hasonló volt.

Endrei Judit: Mindörökké nő -a címe.

remélem tudtam segíteni=)

2009. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi,de nem ez az.

Egy feket nőről van szó. Azt hiszem a borítón is ő van. Leírja,hogy a nőket még most is körülmetélik stb. ....

Azt hiszem ő is átesett rajta.


Vagy legalább azt mondjátok meg holt tudnék utánanézni.

Se szerző se cím és így elég nehéz.

2009. okt. 15. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Cathleen Miller, Waris Dirie - A sivatag virága

Waris Dirie rendkívüli személyiség, a világ tíz vezető topmodelljének egyike és az afrikai nők jogaival foglalkozó ENSZ-nagykövet.

Waris 11 testvérével együtt Szomáliában, kelet-afrikai sivatagi nomádok tradicionális családjába született. Kora gyermekkorát visszaemlékezése szerint gondtalanul töltötte - teveháton versenyeztek, és családjával együtt egyik legelőhelyről a másikra vándoroltak-, mígnem egy napon neki is az öregasszony elé kellett járulnia, hogy végrehajtsa rajta a legtöbb szomáliai kislányra váró ősi szokást: a körülmetélést.

Waris még csak ötéves volt, amikor ezt a kínt elszenvedte. Tizenkét évesen - amikor apja öt tevéért cserébe megpróbálta hozzáadni egy 60 éves idegenhez - megszökött. A veszélyeket rejtegető sivatagon át tartó nem mindennapi menekülés után eljutott Londonba, ahol a szomáliai nagykövet cselédjeként dolgozott. Miután a nagykövet és családja visszament Szomáliába, Waris pénz nélkül, minimális angoltudással Londonban maradt és a McDonald'snál vállalt takarítást. Akkortájt fedezte fel egy divatfotós és karrierje azóta szakadatlanul ível felfelé, de nem felejtette el, honnan jött: ma az ENSZ jószolgálati nagyköveteként küzd az afrikai nők jogaiért. Életéről játékfilm is készült.


Én csak ezt találtam erről a témáról.Remélem tudtam segíteni.

2010. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudtál segíteni! Őt kerestem! Köszönöm !
2010. ápr. 26. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!