Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mért nincs ára a könyveknek?

Mért nincs ára a könyveknek?

Figyelt kérdés

Kicsit megszorultam, és gondoltam elviszem egy antikváriumba a könyveimet. Van köztük már több, mint 100 éves és ami közel száz éves. Vannak egész jó állapotúak is köztük és van, amin már rendesen látszódik az idő vasfoga.

E-mailen vettem fel velük a kapcsolatot. Küldtem fényképet, mindent. És olyan nevetséges összeget ajánlottak, hogy úgy gondoltam, inkább megtartom őket.

Mért van ez? Én idáig úgy tudtam/tanultam, hogy a könyv az érték.


2013. máj. 23. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában eszmei értéke nagyobb, mint a tényleges anyagi. De az se mindegy,h milyen könyvet akarsz eladni, ha olyat amiből rengeteg példány van akkor nincs értéke pénzben, csak a ritkábbaknak. Az meg,h meglátszik rajta az idő vasfoga az nem pozitív dolog, mert lehet arra gondolnak h nem vigyáztak rá eléggé, vagy lehet h ma még egyben van de holnap szétesik.
2013. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha vannak róla képeid küldd át nekem
2013. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól leírta, kiegészíteném annyival, hogy az antikváriumnak is fenn kell magát tartania, tehát olcsóbban kell megvennie, mint eladnia. És a kereslet sem utolsó, ha nem érdekelheti az olvasókat, akkor tiszta ráfizetés lenne a megvétele.
2013. máj. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokat számít, hogy első kiadás-e. Megaztán: nézz körül: kevesen olvasnak régi könyveket, inkább az új, giccses stílus vonzza őket (amit legszívesebben kalapáccsal vernék ki mindenkiből), a régi témák pedig sokszor már nme is foglalkoztatják őket.
2013. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad van,a könyv az érték. És állítom,millióször többet ér egy könyv(persze nem alkonyat-féle),mint bármelyik "okos"-telefon. Csak sajnos manapság úgy általánosságban kicsit a kereslet a könyvekre,még kisebb a jó könyvekre,a régi,antikvár könyvek pedig legalul vannak,holott szerintem azok érnek talán a legtöbbet. én legalábbis egy csicsás,új kiadásnál jobban szeretem a régi,poros,néhol szakadt antikvár könyveket :)

Amúgy én is nemrég rendeltem egy 3 kötetes,hosszú,régi kínai regényt. Össz-vissz 1500 volt a 3 kötet+500 a szállítás. Pedig nem egy kis tinikönyvecske :)


Szóval igazad van,de ezen sajnos mi nem tudunk már változtatni :( A könyvek ideje leáldozott.

2013. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!