Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Világszinten A Gyűrűk Ura...

Világszinten A Gyűrűk Ura vagy a Harry Potter a népszerűbb?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A kérdésed nonszensz. Pont olyan mintha azt kérdeznéd, hogy a bors vagy a só a népszerűbb. Mindkét filmnek világszinten hatalmas rajongótábora van, nagyjából ugyanannyian szeretik mindkettőt. Nem lehet összehasonlítani.
2013. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a Harry Potter. Azért mert kortárs, és mert olvasmányos, igazándiból szórakoztató irodalom.

A Gyűrűk Urát már a szépirodalom kategóriába sorolom, keményebb dió; fix, hogy annyian nem olvasták, mint a HP-t.

2013. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy statisztikai adatot tudok, azt is véletlenül. Az USA-ban a fantasy könyvek eladási listáját Rowling vezeti (és Terry Pratchett a második).

Egy eladási lista azonban nem teljesen mérvadó, ugyebár. Meg időnként változik is. De ez az adat viszonylag friss.

2013. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

A válasz csak viszonylagos lehet.

Az említett könyvek főleg a fiatalabb korosztályoknál népszerű, az idősebbek csak a címüket ismerik.

Én is több ezer könyvet olvastam eddig, de ez a két könyv kiesik az érdeklődési körömből.

2013. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem nem lehetne eldönteni.
2013. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem a Harry Potter

de attól is függ, hogy a filmet vagy a regényt érted a kérdésben

mert én pl hatalmas HP fan vagyok de a filmeket katasztrofálisnak találom, nem szeretem, csak az első kettőt

2013. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4.-nek üzenem, hogy amit írt az baromság.

A Gyűrűk Urát én már bőven azelőtt olvastam, hogy a film megjelent volna. Maga a mű 1937 és 1949-ben készült. 1954-ben adták ki és már akkor is világhírre tett szert.

Egyébként C. S. Lewis is akkor tevékenykedett és lám a könyveiből a filmek még csak most készülnek (Narnia krónikái). Ha valóban mind a 7 részét meg akarják filmesíteni, akkor még legalább 3-4 rész hátra van (nem tudom mennyit csináltak meg eddig).

2013. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os! a kérdés a könyvek kategóriában lett feltéve.
2013. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!