Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok?

Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Bármilyen nőknek való könyvet vettem eddig a kezembe nem bírtam végigolvasni, mert csöpögős ponyvák voltak egytől-egyig. 18 éves vagyok, szeretem a művészetet, és a 18-19. századi irodalmat. Kedvenceim a magyar irodalomban Szabó Lőrinc és Radnóti Miklós. Viszont az olyan sztorik is érdekelnek, mint a Született feleségek című sorozat. Az éltem nehézkes (anyagilag, családilag, lelkileg, és az egészségem is veszélyben van) tehát valami felszabadító, valami olyan könyv érdekelne ami totál beszippant a saját kis világába. Tudtok nekem segíteni?
2013. ápr. 15. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Márciuska ***** válasza:

Próbáld ki Rosamunde Pilcher és Robin Pilcher regényeit! Nőknek való, de véletlenül sem csöpögős, inkább irodalmi. (Pl. Ház a tengerparton, Ikrek jegyében, Közöttünk az óceán - Ez utóbbi Robin PIlcheré, és a kedvencem).

Ajánlom még Gárdonyitól az Ida regényét. A legszebb magyar regény, minden túlzás nélkül mondom.

Esetleg próbáld meg Jane Austent vagy Louisa May Alcottot!

Szintén ajánlom Debbie Macomber Cédrusliget-sorozatát, engem lebilincselt, pedig csak hétköznapi emberek hétköznapi életéről, szerelmeikről, küzdelmeikről szól.

2013. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aszlányi Károly: Sok hűhó Emmiért

Kalandos, romantikus, vidám történet egy férfi szemszögéből, a XX. század elején. Én imádtam. Olyasvalami, amin mosolyogsz olvasás közben, és még egy hétig, miután befejezted.


Vaszary Gábor: Ketten Párizs ellen

Hasonló stílus, mint az előző. Két fiatal magyar srác a századelőn szerencsét próbál Párizsban. Kalandok, szerelem, humor, meg minden ilyesmi.


Rejtő Jenő: A szőke ciklon; A tizennégy karátos autó; Piszkos Fred, a Kapitány

Alapművek. Romantika, kaland, humor, izgalom, egyszerre nevetsz és sírsz. Életed egész hátralevő részét meghatározó olvasmányok.


P. G. Wodehouse könyvei, pl. Gáz van, Jeeves!; Forduljon Psmithhez!

Kaland, romantika, humor, meg minden, ami kell. Az előzőkhöz hasonló, csak talán valamivel korábban játszódik, az angol arisztokrata fiatalok köreiben.


Ezek mindegyike "totál beszippant a saját kis világába". A legjobban talán Rejtő.

2013. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megint én, a 3. Ajánlom még Szabó Magdától a Tündér Lalát, amely a címe ellenére elsősorban felnőtt nőknek szól. Egy egyedülálló édesanya megpróbáltatásait mondja el mesés környezetben, udvarló hős lovaggal, és természetesen happy enddel. :)
2013. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Márciuska ***** válasza:
Egyetértek! A Tündér Lala kötelező minden mély érzésű embernek! És szintén nagyon ajánlom Szabó Magdától a Sziget-kéket. Szívmelengető, csodás történet emberségről, felelősségről, áldozatvállalásról.
2013. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!