Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter az 5. részben...

Harry Potter az 5. részben miért nem használta a tükröt?

Figyelt kérdés
Sirius odaadta neki karácsonykor az ikertükör egyik felét amin egymással tudtak volna beszélni. Miért nem ezt használta mikor beszélni akart Siriussal az apjáról. Akkor nem kellett volna betörniük Umbridge szobájába, és pl azon is megnézhették volna hogy Sirius otthon van-e. Ergo Sipor nem tudott volna hazudni Harrynek. Szerintetek?
2013. ápr. 10. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem jutott eszébe. Mikor Siriustól megkapta, elhatározta, hogy nem fogja használni, mert nem akarja, hogy Sirius miatta meggondolatlanságot csináljon, visszajöjjön Roxfortba Harry miatt, meglássák, stb..


Ezért gondolom eldugta valahova és egész évben elő sem vette. Aztán mikor "látta", hogy Voldemort elfogta Siriust, nem jutott eszébe.

2013. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb a fejem vertem a falba az 5. rész végén, mikor megtalálta a tükröt :( De ha előbb kibontja, túl egyszerűen végződött volna a sztori...
2013. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mikor olvastam már ordibáltam a könyvnek hogy "a tükröt, te szerencsétlen!!" :D de igazatok van, valószínűleg elfelejtette. köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 11. 06:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt szeretem ebben a könyvben, hogy a főszereplők sem tökéletesek. Harry megfeledkezett a tükörről, és ez végzetes hiba volt.
2013. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem feledkezett meg róla, hisz nem is tudta mi az, csak annyit tudott róla, hogy tudja vele értesíteni, de aztán meg eltette valahová. Csupán Sirius halála után tudta meg, hogy ez egy tükör... így pl nem kellett volna a kandallót használnia.

Én Harryt sose tartottam a könyvben egy észlénynek,hisz a leprikón aranyról is megfeledkezett. Én mindig is úgy gondoltam, hogy Hermione az ész, Ron a vicces arc, Harry pedig a "tragikus sorsú kis hős"... de nem az ész! X)

2013. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak simán elfeledkezett róla... szerintem ő mindig valami izgalmasabb megoldásra törekszik, hogy minél kockázatosabb és izgalmasabb legyen:)
2013. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elfeledkezett róla, de azért, mert eldöntötte, hogy nem fogja kibontani, nehogy Siriust bajba sodorja :')
2013. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!