Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Örökség avagy A Lelkek Sírbolt...

Örökség avagy A Lelkek Sírboltja (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Szóval, elolvastam a könyvet és nagyon tetszett....de. A befejezést nem találtam kielégítőnk, ráadásul szerintem nagyon hajazott a TLOTR végére (megjegyzem, ettől függetlenül én jobban szeretem Paolini sorozatát).Nektek mi a véleményetek?

A másik hiba, hogy szerintem rengeteg elvarratlan szál maradt. Például, Angela. Ki ő, honnan tud mindenről, miért tiszteli mindenki, miért rémült halálra a Helgrind főpapja amikor megmondta neki a nevét, stb? Aztán Murtagh. Hogy akarta kiszabadítani Nasuadát és hogyan jött rá az ősnyelv nevére? Ki volt az 'idegen aki éppen erre járt' és aki megmentette Rorant az Uru'bean-i csatában? Még a második vagy harmadik részben (sajnos nem emlékszem) a varden táborban Angela jósolt két nőnek. Nekik ennyi volt a szerepük vagy csak elsiklottam felette? Mi lesz Nasuada és Murtagh románcával?

Most ennyi jutott eszembe, ezeken kívü csak egy kérdésem lenne. Paolini tervez valamilyen kiegészítő részt, hogy megtudjuk ezeket? Előre is köszönöm.



2013. ápr. 1. 21:31
 1/3 anonim válasza:
100%

Igen a vége szerintem is GYűrük Urás volt. Paolini azt írta a köszönetnyílvánításban hogy még biztos fog könyveket írni Alagesiaval kapcsoltban, mert ez nehezen felépíthető világ volt neki és túl sokat dolgozott vele hogy most csak úgy "elhagyja". Angela legalábbis nekem nem volt annyira érdekes a jóslaton kívül. Az utolsó részben fokozza körülötte a misztikumot aztán otthagyja. Pedig én is rohadtul kiváncsi lettem volna rá hogy mi ő ki ő. Szintén a köszönet nyílvánításban ír róla és azt mondja hogy teljesen a hugáról mintázta a karaktert mármint Paolini és azt is írja hogyha Angeláról többet akarunk tudni akkor beszélgessünk el Paolini hugával. Erre szerinted az lvasók 99,99%-ának mikor lesz esélye? SOHA! Na mind egy. Murtaghról tudom hogy úgy akarta Nasuadát kiszabadítani hogy amíg Eragon Galbatorixal harcol addig ő és Nasuada lelépnek. Az ősnyelv nevét is Galbatorixtól tudja, mert akkor Galbatorix még nem tudja hogy meg fog változni Murthag igazi igazi neve. Remélem vele lesz majd könyv ahogy a vadonban kószál és az ok okozaton tűnődik...

Mind Roran mind a nők kérdése is homályban marad. A két nő nem szerepel többet. Roran meg hát... Rá mindig is olyan kettős szemmel néztem mert amikor a kettőben az ő szála is bejött a sztoriba akkor nagyon unalmas volt a háromban egy kissé kipofozták és a négyben jött el az az idő amikor az ő részeit jó volt olvasni. Ettől függetlenül a 2. és 3. könyvben Roran története tele van lyukakkal. Szóval nem igazán tudtam megkedvelni a karakterét a csak a négyben. Kár pedig ebből sokat ki lehetett belőle hozni. Nasuadáról és Murthagról elnéznék egy idilli király családos képet.

DE nekem még egy dolog érdekel: MI TÖRTÉNIK ERAGONNAL? Elmegy egy szigetre ahol lehet több százezer Raz'ac van? Vagy tálá egy másik fajt ami a ősibb és erősebb a sárkányoknál és a tündéknél? Ja és a másik mi történik vele és Aryával mert a 4. könyvben (hol máshol?) már elkezd valami alakulni közöttük. Hát igen nagy lezáratlanság.


Ettől fuggetlenül a könyv jó, izgalmas kicsit valóbanTLOTR copy szaga van az egész soroztnak de nem olyan zavaró.


Bocs hogy ilyen hosszú lett azért remélem elolvassátok ezt a választ illetve bocs a helyesírási hibákért ez nem az erőségem

SZIA!!!

2013. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Eragon:

Paolini állítása szerint még lesz(nek) új könyv(ek), mert sajnálná otthagyni Alagesiát. Konkrétan azt mondta, hogy ez a négy könyv Eragon hosszú életének bevezetése, szóval...

Murtagh:

Az ősnyelv nevét (ahogy az előző hozzászóló is írta) Galbatorix mondta el Murtaghnak, hogy tudja használni a mágiát Uru'baenben is. Paolini állítólag tervezi egy külön "Murtagh-könyv" kiadását is. (Vele kapcsolatban én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy mit mondott a harmadik rész elején, amikor Eragon ment vissza a Helgrindből a varden táborba, találkozott egy csapat katonával, akik nem tudták, hogy igazából kit is kellene keresniük, de úgy gondolták, hogy az is lehet, hogy Murtaghot kell keresniük, mert Murtagh mondott valamit. ... Csak ezt a valamit én később egyik könyvben sem találtam meg.)

Roran:

Azok, akik Uru'baenben segítettek Rorannak, azok ugyanazok, akiknk korábban Angela jósolt, de hogy pontosan kicsodák az rejtély. (Két nő + Uru'baenig csatlakozott hozzájuk egy férfi is.)

Angela:

Paolini azt mondta róla, hogy ha nem lenne ilyen rejtélyes, akkor nem lenne ilyen érdekes se, de róla is fog még írni. (Az én személyes teóriám szerint ő az a papnőszerűség, aki Ilireában, az Igazmondó Csarnokában élt, aztán ezt elhagyva lett Tenga tanítványa, és azután ment Teirmbe.)

Kicsit hosszú válasz lett, de igyekeztem mindenre válaszolni, amire tudtam. :D

2013. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

UJUZ: Igazad van, nem valószínű hogy túl sokat fogok beszélni Paolini húgával, de ha igen akkor feltétlen megkérdezem erről-arról. Rorannal én is így voltam, a második kötetben legszívesebben teljes egészében átlapoztam volna a részeit, de így a negyedikre már egészen megkedveltem.

A helyesírási hibákat nagylelkűen megbocsájtom, a kimerítő választ pedig köszönöm.:)

És igen, Eragon kérdésében is igazad van, nekem is valami ilyesmi jutott eszembe. Kár. De főleg nem is az, hogy mit talál majd ott, hanem hogy talál-e egyáltan valamit. Vagy egyszerűen csak éhenhalnak a hajón? Az Aryás szál lezrása is zavart, mert oké, most még nem jöttek össze, de a végén konkrétan megbeszélték hogy soha többé nem találkoznak... Na, mindegy, kíváncsi vagyok azokra az új könyvekre.

második: Arról, hogy mit mondott Murtagh, én sem találtam semmi többet. Az nekem is eszembe jutott, hogy akik Rorannak segítettek azok esetleg ugyanazak, de ettől még a kérdés fennmarad. Mégis kik ők? Angelával kapcsolatban nagyon igazad lehet, ez nekem eszembe se jutott de most, hogy mondod...igen, ez nagyon logikus így.

Nem zavar hogy hosszú a válasz sőt, inkább köszönöm:D

2013. ápr. 4. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!