Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szépirodalmi könyveket...

Milyen szépirodalmi könyveket ajánlanátok egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Kama sutra
2013. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

Tolsztoj: Háború és béke


Mielőtt azzal jönne valaki, hogy ezek nem egy 15 éves lánynak valók: én ennyi idősen olvastam őket, és odavoltam értük. :)

2013. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hemingwayi: A folyón át a fák közé

Ha ettől nem jön meg a kedve az olvasáshoz, akkor semmitől. Este kezdtem el olvasni, hajnal négyre végeztem vele. Addig egyszerűen nem tudtam letenni. Ja igen, 16 éves fiú voltam akkoriban.

2013. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Gergely Márta: Szöszi

Gergely Márta: Házasságból elégséges

Gergely Márta: Iskolatársak

Ez eegy trilógia, egy korodbeli lányról van benne szó, 60as években íródott a könyv, mégis elég szórakoztató.

2013. márc. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Márciuska ***** válasza:
100%

Szerintem olvass Jane Austent, vagy valamit a Bronte-nővérektől (pl. Agnes Grey, Jane Eyre, Shirley). De nagyon jók Louisa May Alcott történetei is.

Én nagyon szerettem Feket Istvántól a Koppányi aga testmantumát is, Jókaitól az Egy az Istent, Vernétől egy csomó könyvet, pl. Sándor Mátyás, A dunai hajós, Kétévi vakáció, A rejtelmes sziget, A tizenöt éves kapitány, 88 mérföld az Amazonason, Grant kapitány gyermekei.

Érdemes elolvasni a Koldus és királyfit is. Vagy Hegedüs Gézától Az írnok és a fáraót. Henryk Sienkievicz is jókat írt. Talán komolynak tűnnek a könyvei, de én ennyi idősen élveztem, bár a Quo vadis egy kicsit véres, viszont nagyon jó. De van fiataloknak szóló könyve is, a Sivatagon és vadonban.

2013. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Márciuska ***** válasza:
*Bocs, helyesen: 800 mérföld az Amazonason
2013. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 masni1 válasza:
Én a Fejős Éva könyveket ajánlom. Rejtőt is olvashatsz, és Fekete Istvánt is, nehogy kimaradjanak Amúgy meg olvass bármit, csak olvass!
2013. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vladimir Nabokov - Lolita :)
2013. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 fifikus válasza:
0%

Mocskos Szex.Reggel,délben,este.

Én vagyok a kiadó.

2013. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Ha szereted a történelmi regényeket:

Anya Seton: Katherine I-II. (1950-es években írták, szóval nem friss annyira, de szerintem nagyon jó!)

Philippa Gregory regényeit is ajánlom, ha szereted ezeket.

Thury Zsuzsától a Tűzpiros üveggömböt sem szabad kihagyni, ilyen idősen a kedvencem volt. Hu, nagyon nagyon sok neked való regényt tudok írni, csak jelezd, milyen témában érdeklődnél:)

2013. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!