Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van most mindenki...

Miért van most mindenki rákattanva az olvasásra?

Figyelt kérdés

Akármilyen filmes oldalra felmegyek, mindenhol azt írják hogy előbb elolvasták a könyvet és annyira odavannak érte, de a film rosszul sikerült. :O Holott egy könyv kiolvasása több napba telik és unalmas is. Azt hittem már lejárt a könyvek ideje.


Az éhezők viadalánál is ez volt, Twilight-nál is...mindenhol.

Hogy van ennyi időtök olvasni?


2013. jan. 10. 20:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a jó filmeket, de imádok olvasni. Egy jó könyv többet ér egy filmnél.

Hogy unalmas? Akkor nem olvastál még jó könyvet, vagy csak te nem éled át...

A könyvek ideje sosem fog lejárni.

A könyvek részletesebbek, mivel egy 300-400 oldalnyi könyv tartalmát nem tudják besűríteni egy 1,5-2 órás filmbe, tehát a filmek hiányosak. Sokat nagyon jól megcsinálnak aláírom. (mint mondtam szeretem a JÓ filmeket, jó rendezés, szereposztás.. stb)

De azért egy könyv mégis más...

Hogy napokba telik a kiolvasás? Nos épp ez benn a legjobb. Egy izgalmas könyv, minden perce élvezet, minél tovább tart, annál jobb.

Érthetetlen számomra a hozzáállásod.

Minél több embernek kellene olvasnia, ahelyett, hogy a tv vagy a gép előtt tesped. És igen, ez műveltség kérdése.


"Hogy van időtök olvasni?" Egy elfoglalt, dolgos ember is olvas. Pl közlekedés közben (busz, villamos...) na meg éjszaka/este, lefekvés előtt pl. Aki szeret olvasni, hidd el, hogy megoldja;)


Minden könyv egy műalkotás. Imádom a kezembe venni, az illatát érezni. Csodálatos.

Az a kifejezésmód, stílus, amit az író képvisel, a változatos megfogalmazás... hogy lehet ezt nem értékelni?

2013. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Holott egy könyv kiolvasása több napba telik és unalmas is"


Engedelmeddel ezt megcáfolnám.

1.Egy könyv olvasása nem egy meghatározott időbe telik.Ha van időd,akkor el olvasod egy nap alatt is(2-300 oldal esetén).Ha nincs,akkor könyvjelzőzöd és akármikor foytathatod.Vlamikor csak lesz időd rá.

2.Egy jó könyv minden lehet csak nem unalmas.Abban sajnos igazad van,hogy "lejárt" a könvek ideje,de ez nagyon kár,mert helyette az emberek álló nap a tv-t bámulják,ami persze mindig az igazat mondja és mindig a szép,értékes dolgokat mutatja(lásd hollywoodi filmek,valóságshowk,stb...).

Azzal egyetértek,hogy a könyvből készült film nem mindig lesz olyan jó,mint a könyv,sőt szinte soha.Ami hirtelen beugrik az a Battle Royale.Iszonyat jó könyv volt,a film viszont nem csakhogy 90%-ban eltér a könyvtől,de mint film is egy pocsék,ellentmondásos,unrealisztikus sz*r.

2013. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%

"Holott egy könyv kiolvasása több napba telik és unalmas is"

Ezt a mondatot elnézem neked, biztosan fáradt voltál. Normális ember nem mond ilyet, sok mindenről árulkodik.


"Azt hittem már lejárt a könyvek ideje."

Soha nem fog lejárni. Muhahaha.


Amúgy olvasni KIRÁLY!

2013. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2013. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, valószínű, hogy én még nem olvastam egy jó könyvet se, legalább is amiket az iskolában adtak mindegyiket untam és utáltam, plusz még nem is értettem a lényeget csak miután 3-szor kiolvastam.
2013. jan. 11. 18:20
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az iskolában sokszor olyan kötelező olvasmányokat adnak a gyerekeknek, amikhez ők még fiatalok. Unalmasnak találják ezeket a könyveket és többnyire nem is értik, persze akadnak kivételek. Én sem szerettem a kötelező olvasmányokat. Egyet olvastam ki teljesen az Árvácskát. Szerettem olvasni, de főleg csak lexikonokat és enciklopédiákat. A kötelező olvasmányok nem hozták meg a kedvem ahhoz, hogy regényeket olvassak. Aztán megkaptam a Harry Pottert karácsonyra és megváltozott a véleményem. Azóta nagyon sok könyvet kiolvastam már. Rengeteg jó könyv van csak meg kell találni őket.

Szerintem nincs unalmas könyv, mindenkinek más az ízlése mindenkinek más tetszik és vannak olyan könyvek, amikhez meg kell érned bizonyos kort, hogy megértsed 

21/L

2013. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én akkor ajánlanék neked egy könyvet,amit biztos szívesen olvasol majd,kedves kérdező:Battle Royale

Azért kell hozzá egy bizonyos szintű szellemi érettség,de az írásaid alapján azért ez megvan nálad(inkább a kommentekre gondolok :) )

2013. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!