Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről szól Hugh Laurie: A...

Miről szól Hugh Laurie: A balek című könyve?

Figyelt kérdés
2007. szept. 5. 21:29
 1/7 anonim válasza:
84%

Hugh Laurie története könyvben olyan, mint Guy Richie filmjei, A Ravasz, az Agy…, vagy éppen a Blöff. Vérbeli angol humor, csibészes gonosztevők. Nem túlzás azt állítani, hogy miközben azért mégiscsak egy feszültséggel teli, pergő, izgalmas krimit tart az olvasó a kezében, úgy érzi, a könyv mellé egy Monty–Python előadásra is jegyet váltott. Mert szinte nincs olyan bekezdés, amin ne nyerítene önfeledten. Laurie szarkasztikusan ironikus humora zseniális – ezek után érthető, honnan is merítette magának Dr. House karakterének legfőbb jegyeit.


London Review: „Repülővel utaztam Nápolyból Milánóba. Gyűlölök repülni, de Laurie könyve úgy lekötött, hogy észre sem vettem, amikor földet értünk. Szívből ajánlom mindazoknak, akik félnek a repüléstől és azoknak is, akik egyszerűen csak maradéktalanul jól akarják érezni magukat. Már várom a folytatást, és csak remélni tudom, hogy az elég hosszú lesz ahhoz, hogy egy tengerentúli úthoz is erőt adjon nekem.”


New York Times: „Megemelem a kalapom Lauire előtt! Igazi mestere az angol humornak, amit mi, amerikaiak sajnos legfeljebb csak könyvekből ismerünk. Ha ilyen jól ír, kíváncsi vagyok, igazi orvosnak is megállná-e a helyet? Ja, és ha film készül a könyvből, én ragaszkodom hozzá, hogy Thomas Langot csakis Hugh játssza!”


Los Angeles Chronicles: „Zseniális! Ha Laurie első könyve ilyen jó, milyenek lesznek a következők? Mert remélem, lesznek! Thomas Lang a legszerethetőbb balfék bérgyilkos, akinek a történetét valaha papírra vetették. Egyetlen bajom volt csupán a könyvvel: annyira élveztem, hogy villámgyorsan végeztem vele. Még, még, még!”


Laurie magáról és az írásról: „Sokkal jobban szeretek írni, mint színészkedni. Írás közben bármikor elnyújtózkodhatom a kanapén, majszolhatom a kedvenc csokim és lógázhatom a lábam is, ha akarom. Ellenben ha filmezek, lehet, hogy tizenötször is meg kell ismételnem ugyanazt az unalmas jelenetet. Hiába, mindig is a sekélyes örömök éltettek igazán.”

2007. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Annyit tennék hozzá, hogy ez egy nagyon jó kritikákat kapott, szerintem nagyon gyenge könyv... Imádom Hugh Laurie-t, de szerintem kár volt az olvasásra ráfordított 3 óra..
2008. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

egy idézet, döntsd el mennyire élvezhető számodra a stílus :S:S:S


"aztán rám emelt egy szürke szempárt.

Azt mondom, egy szempárt. Na persze az ő szemére gondolok. Nem nyúlt be egy fiókba és vette ki onnan valaki másnak a szemét, hogy aztán rám emelhesse. A saját hatalmas, halványszürke szemével nézett rám. "


haha, vicces volt :S:S:S tele van ilyenekkel, nekem ez nagyon fárasztó

2008. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tetszett, kicsit fárasztó a humora néhol, de pár helyen jókat nevettem. Egy sztorinak megteszi, nem egy életre szóló olvasmány, de szórakoztató.
2008. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
74%
nem tudom izlesek es pofonok nekem nagyin bejon a kony ahogyy beleolvastam minnnel hamarabb meg szeretnem venni:)
2009. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Szeretem az ilyen humort, de ez a könyv nagyon pocsék.

Rengeteg könyvet elolvastam már, és ez a legalja, pedig iszonyú ritka, ha nekem nem tetszik egy könyv.

2009. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy közepes könyv, bár állítólag a magyar fordítás elég gyenge, ezt mondjuk elhiszem. meg amúgyis nehéz a hülye angol vicceket magyarítani, ezért jobb a Monty Phyton a Waczak Szálló is angolul.
2010. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!