Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek tetszett a harry potter...

Kinek tetszett a harry potter 7 könyvben?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 19:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszett! ^^

Eseménydús volt, és az irodalom minden fogását megadta nekem, mint olvasónak =)

Volt benne szerelem, harag, háború, üldözés, halál, majd a megmentő élet...

Jól megszerkesztett, kiváló nyelvi fordulatokkal dúsított könyv, szerintem az összes közül a legjobb! -^

Ráadásul ebben a kötetben többen is szerepet kapnak, például Ron, amikor elmegy a hármasból, vagy Hermione, aki megszervezi az eltűnési akciókat, segít a szökésben, aztán a kép, Phineas Nigellus portréja, Harry halott szülei, a Godric's Hollow, az örökség (A három fivér meséje)... Annyira részletes, pontos!

Bár nekem legeslegjobban az tetszett, amikor a korábban történtekre is visszautalt az író, és magyarázatot adott nekik. ^^

És az is jó, hogy a jók közül sem maradt életben senki, mert ez így reális, hogy onnan is követel áldozatokat a háború. De Lupin, Tonks, na meg Fred halála... :'( Főleg Dobby.. Meg a könyv elején Mordon... és Hedvig..

De végül a szeretet legyőzi a rosszat, és Tom Denem oda kerül, ahová igazából való.

~.^

(L)

2010. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Jó könyv, de azért az 5-től angyon messze van, nekem az a kedvencem:D Abban a könyvben az írónő annyira jól le tudta ábrázolni a zsarnokoskodást, és a Minisztréium nyomását:D Az nagyon tetszett.
2010. márc. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Legjobb.ááhh én akarok lenni hermione!!! XD
2010. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

nekem nem tetszett annyira.

Hogy miért nem? Azt én sem tudom pontosan, mindenesetre a vége tényleg túl nyálas lett... Mindenki összejön mindenkivel... blabla Ráadásul olyanokat is megöl benne J.K.R, akiket egyáltalán nem kellett volna.

Amúgy tuti, nem így akarta befejezni, de hát a "közönség" nyomása ekkora erővel bír, sajnos.

Na és azt hallottátok, hogy elméletileg megígérte a lányának, hogy ő írhatja meg az epilógust? Az meg milyen már... és valószínűleg a kiscsaj keze tényleg benne van abban, hogy ilyen lett. Mellékesen meg is látszik.

Egyszóval nem tetszett, és ezt az is mutatja, hogy míg a többi könyvet ezerszer olvastam, ezt egyszer bírtam, és többet tutira nem is fogom levenni a polcomról. Ez az én véleményem.

2010. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem tetszet főleg a Roxfort ostroma, de a 6. rész is nagyon jó szerintem
2010. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem rossz könyv,de kicsit már eltúlozták benne a dolgokat sok helyen :/
2010. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Előre szólok: tiszta spoiler a válaszom. :D:D



Én most délután olvastam ki, és végigbőgtem az egészet. Nagyon jó volt. Eddig nem szerettem Piton (legalábbis nem volt nagyon rokonszenves) de ahogy leírták a történetét, a merengős részben, hogy bele volt zúgva Lily Evans-be(később Potter). És amikor a patrónusát megidézte, és az őzsuta volt, mint Lilynek, és akkor Dumbledore megkérdezi tőle:

-Ennyi év után is?

-Örökké - válaszolta Piton.

Jajjjjjj hát ez olyan romantikus, nagyon odavoltam tőle... :)(L)

Meg amikor Piton Lily Siriusnak írt levelének a végét olvassa, idézem:

"Piton Sirius régi szobájában térdepelt. Lily levelét olvasta, és kampós orrának hegyéről könny csöpögött." Júj hát én nagyon bőgtem... :')

Nem tudom meghatározni, hogy melyik volt a kedvencem, de az egyszer biztos, hogy a 7. könyvet sosem felejtem el. :') Aki még nem olvasta, annak nagyon ajánlom. Igaz, kicsit brutál, sajnos sokan meghalnak, de vannak vicces részek is. Pl. mikor George elveszti az egyik fülét, és Mrs. Weasley megkérdezi, hogy hol fáj, ezt mondja:

-Ahol a madárka van, ott fáj.

-Tessék? - kérdezett vissza az anyja.

-Ahol a madárka van, ott fáj. Érted: Ahol a fülemüle van -> fülem-üle. :D:D:D:D hát ott szakadtam. xD De maga az, hogy elhagyta a fél fülét... PFF Piton félresikerült Sectumsemprája miatt... heh hát meg kell hagyni, J. K. Rowling nagyon tud...

2010. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
imádom!!! (L) ^-^
2010. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
jaja,szerintem is király,nem olyan mint a többi nincsenek állandóan a suliban,mindig mászkálnak:D
2010. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
én nagyon szeretem a harry potter sorozatot, mindegyik könyvet de sztem a legjobb a négyes és a hetes....hát igen piton a kedvencem és kicsit bőgtem is rajta amikor meghalt, de nagyon izgalmas meg fordulatos meg minden....nagyon tetszett....:)
2010. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!