Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szent Johanna Gimi titpikusa...

A Szent Johanna Gimi titpikusan tiniknek való olvasmány?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom hogy beszerezzem e a sorozatot, de ha ez az a fajta tipikus tinédzsereknek megírt sztori (nem akarom ledegradálni a műfajt, szóval nem írom le az eszembejutó szavakat, de biztosan értitek mire gondolok :)) akkor jobb ha nem veszem meg feleslegesen, mert abból már kinőttem.

Szóval ez a könyvsorozat egy felnőtt ember számára is élvezhető, vagy inkább más könyvek között keresgéljek?


2012. dec. 30. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gimnáziumba néhány végzős is olvassa, én is elolvastam, de leginkább a Neveletlen hercegnő naplójához tudnám hasonlítani, nem akarom korhoz kötni, biztos felnőttként is lehet rajta jót nevetni, de ha elmúltál 18 találsz ennél sokkal jobb könyveket is.
2012. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Privátban.
2012. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvasd el az 1. részét, és ha tetszik, olvasd el a 2-at is. Van olyan 25 éves, aki kiolvasta az egész sorozatot, és nagyon tetszett neki. Ellentétben van olyan 25 éves, akinél nem jelentkezett semmilyen addiktív "tünet". :)
2012. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó könyv, nálunk mindenki szereti, bár mi 7. osztályba járunk.

Van egy 11. osztályos ismerősöm, aki tavaly még olvasta, most, pedig nem kifejezetten a kedvence.

Azt javaslom kölcsönzd ki a könyvtárból és ha nem tetszik, akkor vidd vissza.

Próba szerencse!

2012. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A célközönség természetesen a tinik, de sok felnőtt van aki kiolvassa, és szereti..A könyvesboltba szerintem olvass bele és ha tetszik vedd meg. :D
2012. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljes mértékben tiniregény, ezt azzal támasztanám alá, hogy rengeteg olyan dolog van benne, amik-bár nem akarom a felnőttek ismereteit degradálni-annyira a fiatalságnak szólnak, mint pédául:

-honlapok: MySpace, MSN.. stb.

-tárgyak: mindentudó telefonok.. stb.

És ami a legfontosabb, a szóhasználata, a poénok, beszólások, a szlengszavak nem biztos hogy érthetőek egy felnőtt számára. Ez az én személyes véleményem, de ha mégis úgy döntene a kedves felnőtt, hogy kívácsi lenne egy ennyire nagy népszerűségnek örvendő tiniregényre, akkor azt ajánlom, hogy vegye meg az első részt, olvassa el, és alkosson véleményt. Ha elolvasta, kérem írja is le, mert nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen érzelmeket vált ki egy tizenéves lány naplója idősebb felnőttekből. Jó olvasást! :) 12/L

2012. dec. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egész családom elolvasta, a nagyszüleim is, és nagyon tetszett nekik. Reni (a főszereplő) sem igazán ért a szlengekhez, ezért leírja, hogy pl.: Mint később rájöttem, ez azt jelenti, hogy...

Vagy olyan is van, hogy amikor leírja az egész párbeszédet, a beszélgetését valakivel, leírja, hogy megkérdezte, mit jelent. Egyszer ír is valami olyasmit, hogy: Kéne egy Minden napra egy szleng szó című könyv, és úgy legalább a fiúk mondanivalójának a felét megérteném. Az is haladás lenne :) Mondjuk van benne olyan, hogy más szereplő írja az adatlapjába, hogy <3 (ez ugye szivet jelent), azt nem "fordítja le", és tudok olyanról, aki ezt nem értette, de szerintem felnőttek számára is élvezhető. Reni nem szokott sem inni, sem cigizni, vagy ami a mai tiniknek esetleg "menő" lehet, csak jól tanul, sokat olvas stb. Anya is mondta, hogy örül, hogyha mondjuk róla veszünk példát, ilyesmi. Nagyon vicces, amikor a nagyim olvasta, hangosan röhögött fel kb percenként :).

2013. jan. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: igazad van, viszont a bemutatkozásban említett szórakozóhelyek, hírességek és zenék nem biztos hogy ismerősek a felnőttek számára. Ha a te szüleid és nagyszüleid értették, akkor sajnálom, tévedtem. Bocsánat!
2013. jan. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
85%
Én 25 éves vagyok és ennek ellenére nagyon tetszik a sorozat. Rengeteg félét olvasok, nem csak könnyed olvasmányokat mégis nagyon tetszett. Szerintem nagyon jó annak, akinek még nem voltak olyan régen a gimis évei és felelevenedik benne az az időszak, a diákcsínyek és persze a kamasz szerelem érzése :) Ezt nem lehet teljesen elfelejteni :)
2013. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A celkozonseg a tinik,de ennek ellenere sok felnot olvassa.

Nem tudom,hogy te hany eves vagy,de az egyik baratnom,es az anyukaja is olvassa.

2013. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!