Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvastátok Henryk Sienkiewicz...

Olvastátok Henryk Sienkiewicz "Sivatagon és vadonban cimű regényét? Mi a véleményetek róla? Nekem gyerekkorom óta a kedvencem ez a regény és a belőle készült 1973-as (vagy 1974-es? ) filmváltozat is.

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszett az a regény =) pedig nem az iylen tipusuak szoktak emgragadni, de ez valahogy letehetetlen volt :D a filmet még nem láttam
2009. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nézd meg a filmet is! Nagyon szép és felejthetetlen.Én a film hatására olvastam el a regényt.
2009. aug. 21. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam és nagyon tetszett,bár nem is tudtam,hogy készült belőle film,de majd megnézem egyszer.Sajnos egyre kevesebb ilyen jó ifjúsági regény van.
2009. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
A filmről nekem anyukám mesélt, és ennek hatására kerestem meg neten és töltöttem le. És az egyik legeslegkedvesebb filmem lett. Az biztos, hogy az első 5-be benne van. Csak az a baj, hogy feliratot nem találtam hozzá sehol, lengyelül meg nem tudok, de még így is értettem nagyjából mindent. Sienkiewicz talán a legkedvesebb íróm. És a 2 másik regényének filmes feldolgozása az Ogniem i Mieczem és a Quo Vadis szintén benne van az 5-ben. :) A Quo Vadist könyvben is elolvastam és gyönyörűbbet keveset tudnék mondani, az Örvényt és az Özönvizet pedig most olvasom. :D Ha esetleg a Sivatagban és a Vadonbanhoz valaki tudna feliratot, bármilyen nyelvűt légyszi szóljon itt vagy írjon PÜ-et! Köszi. És Maria Rosca-ánál elragadóbb kislányt még nem is láttam. :) Kár hogy később nem szerepelt filmekben.
2010. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 16:50-es!

Örülök,hogy Neked is teszik a regény és a film is! Szerintem megunhatalan mindkettő.

Bocsánat,de kijavitalak: nem Maria Rosca,hanem MONICA ROSCA!!!

Kár,hogy sem Őt,sem Tomasz Medrzak-ot nem láttuk több filmben!

2010. márc. 9. 23:01
 6/12 anonim válasza:
100%
Igen eltévesztettem, de Medzrak állítólag még sok filmben szerepelt, igaz én sem láttam őket. :( Rosca viszont azt hiszem zongoraművész lett. Neked amúgy megvan a film és könyv?
2010. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen.Megvan a film (VHS-en)és a könyv is 1984-es kiadás.

Imádom mindkettőt!!!!

Tervezem,hogy átiratom DVD-RE A vhs kazettát,hogy még sokáig megmaradjon.

De jó,hogy találkoztam egy ilyen rajongóval,mint Te!

Azt hittem egyedül vagyok ennek a filmnek és regénynek a szeretetével.

Üdvözöllek!

2010. márc. 11. 16:49
 8/12 anonim válasza:
Nem tudom mennyire értsz hozzá, de esetleg nem tudnád a feliratot valahogy kiszedni belőle? Amikor DVD-re iratod ott biztos tudnak segíteni. Mert én Netről töltöttem le a filmet és még azóta sem találtam feliratot. :( HA tudnál segíteni, légyszi írj. Én is örülök, hogy vannak akik szeretik. :) Szerintem sokkal többen is lehetnének ha nem lenne ennyire méltatlanul elfeledve ez a film. Pl. tv-be szinte soha nem adták még. Legalábbis az utóbbi 15-20-ban biztosan nem.
2010. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Te amúgy hány éves vagy? És fiú vagy lány? Én 25/F.
2010. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tényleg ritkán van a tv-ben! Én 1994-ben készitettem a VHS felvételt a Duna tv-ről. Azóta nem láttam többet sajnos.

Van egy újabb 1991-es feldolgozása a filmnek,de az szerintem meg se közeliti a régit.

Egyébként én 43 éves nő vagyok. Remélem nem lepődtél meg nagyon!

2010. márc. 19. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!