Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó eddig ez a...

Szerintetek jó eddig ez a könyvrészlet?

Figyelt kérdés

Írok egy regényt eddig ilyen:

"Augusztus 29., hétfő, itthon


Kedves naplóm! Na, jó. Már így is tök gáz, hogy arra a szintre süllyedtem, hogy naplót írjak, de hogy még meg is szólítsam, na, ne! Hogy ha már naplót írok, nem kéne bemutatkoznom? Hátha kilencven éves nyanyaként megtalálom ezt a naplót, és elgondolkozok azon, hogy is hívhatnak. De ha benne lenne a nevem, nem úgy mutatkoznék be, mint aki most jött a holdról. Szóval anya adta ezt a naplót, amikor még csak negyedikes voltam. Azóta szerencsétlen ott dekkol a polcom legmélyén. Ja, igen, a nevem Mendy. Szóval, anya azt mondta írjak bele, mert ő is írt naplót, és az olyan jó érzés volt, elmondani valakinek minden titkát. Na, most költözünk el, Manhattanbe. Csak vicc, ott csak két éves koromig éltem, mert az apám amerikai, de nekem nincs angol kiejtésem. Fura. Visszatérve a költözésre, egy hét, három nap, meg mittudomén hány óra múlva, már a budapesti társasházunkban leszünk. Még nem tudom, kik lesznek a szomszédjaink. Anya már beszélt velük telefonon, és azt mondta, már nagyon várnak minket. Van egy lányuk. Móni. Meg van egy dagadt macskájuk. Szuper. És az új suli… ha anya eldöntötte volna, melyikbe megyek. Hoppá, anya szólt. Jaj, ne…



Augusztus 29., hétfő, a kocsiban


Na, igen. Anya kiválasztotta, melyik gimibe járjak. Szóval anya már be is íratott a Comenius angol-magyar gimibe. És kiderült, hogy Móni is oda fog járni. Anya, persze teljesen oda volt. Rögtön fogta a kocsi kulcsot, és szólt nekem, vegyem a kabátomat, megyünk iskolacuccot venni! Arról rizsázik, milyen jó, hogy a szomszéd kislánnyal fogok együtt járni suliban, mert mindig tudunk egymásnak segíteni bármikor. Persze, persze. De az ég szerelmére! Arról nem beszélt, milyen kinézetű a suli, kell-e egyenruhát hordani, egyáltalán hol van. Kit érdekel, ha tud segíteni a szomszédunk? Arra ott a számítógép. És lehet, hogy nem is tud semmit. Lehet, hogy egy kis beképzelt liba. – Ö… anya, kell egyenruhát hordani?- Válaszul, hátraadott egy papírt:

Comenius magyar-angol gimnázium

Felszerelés:

6 darab négyzetrácsos füzet

14 darab vonalas füzet

5 HB-s, 7 2B-s, és 1 4B-s ceruza

Színes ceruzák: kék, piros, zöld, sárga, fekete, barna

Tűfilc

Hibajavító

Körző

Egyenes vonalzó

Háromszögű vonalzó

Szögmérő vonalzó

Számológép

Notebook (100. 000- 500. 000 Ft értékében )

Angol szótár

Francia szótár

Német szótár

10 db kék toll, 1 db piros, 1db zöld, 1db fekete és 1db kiemelő

3 db JÓ FAJTA radír (Egy puha, egy kemény és egy közepes puhaságú)


A tankönyveket az iskolába lehet megvenni! (ősz. tankönyv ára: 14.700 Ft. )

Köszönettel az igazgató


Na, ja, ezek a tanszereim, amiket meg kell vennünk. Notebook!? Ki az a hülye, aki kitalálta, hogy notebookot kell venni? És minek 14 db vonalas?- Anya, ezt mind meg kell vennünk?- Megkérdeztem, mert tavaly apa azt mondta, csak akkor lehet notebookom, ha ezt papíron leírják. Ja, ez papírra van írva.- Hát persze! Miért mit gondoltál?- Semmit… Csak minek kell notebook?- Valami fekete, Apple, mini egérrel. - Azt majd megmondják. –Vont vállat anya. Szerintem a Comenius házirendje 50 oldalas.  Az ápisz elég zsúfoltnak tűnik. Elég sokan vásárolnak. Anya vett egy kosarat, és megállt az első polcnál- Nézd milyen aranyos! – Mutatott egy Barbies tolltartót. Úgy éreztem, elégek a szégyentől. – Anya. A Barbie, ultra ciki!- Suttogtam a fülében, nehogy valaki meghallja, hogy az anyám Barbies tolltartót akar nekem venni. – Jó. Akkor mit szólsz ehhez? Úgy tudom, szereted ezt a filmet. – Garfield. Igen, tényleg jópofa, de nem akarom mutogatni, hogy szeretem. – Ez jól néz ki. Szerinted?- Vettem le a polcról, egy halálfejes, összefirkált (direkt) tolltartót. Táska és tornazsák is volt ebből a szettből. – Ez… Olyan fiús. Inkább válassz valami lányosabbat. – Na, ez jó. A Barbies cuccon kívül, semmit se választhatok. Végül anya „tanácsot” kért, az egyik itt dolgozótól, aki megmutatta a legújabb kollekciót. Tele volt mindenféle rózsaszín, fekete, fehér, kék mintákkal. – Ez a legnépszerűbb a lányok körében. – Tényleg tetszett. Aztán még megvettük, amit lehetett, és átmentünk a Sonyba, laptopot venni. Egy kéket választottam, aminek a belsején írás volt: I’m popular! Vagyis, népszerű vagyok. Tokot is kaptam hozzá, kéket. – Na, most már kifogytam a pénzből! – Sóhajtott anya. Végül hazamentünk, és eldugtam a cuccaimat. Nem várom a sulit! Kipróbáltam az új laptopomat-, ami nagyon kitűnő – és miután csatlakoztattam a nyomtatóhoz, kinyomtattam a gimi házirendjét. Nagyrészt abból állt, hogy tilos a smink, testékszer, tetoválás, miniszoknya, „kilóg a hasam belőle” póló, meg egy csomó más. Csörög a mobilom…



Augusztus 29., hétfő, McDonald’s


Anyát akarták hívni, de rossz számot hívtak. Móni anyukája, Kata, kis találkát akart megbeszélni anyuékkal. Anya persze boldogan beleegyezett, úgyhogy most itt ülünk a McDonald’s-ba. Szuper. Mintha más dolgom nem lett volna."



2012. okt. 26. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Kedves naplóm, édes naplóm a sorokat beléd vérrel írom, mondtam én vagyok a sátán fia de nem hitték el mert nem vagyok Pszichopata.


Ez szerintem jobb

2012. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jobb, de nem azt kérdeztem, mi a jobb!
2012. okt. 26. 21:31
 3/20 anonim ***** válasza:
silány szjg utánzat.
2012. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Talán tényleg hasonlít rá... de tettszik ez a műfaj, és a SzJG!
2012. okt. 26. 21:40
 5/20 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd inkább. Kistinis irogatás, holnap már űrhajós akarsz lenni.
2012. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kösz a biztatást! :(
2012. okt. 26. 22:33
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Figyuka, hiába írsz még hatszáz :( fejet, ez sz.r és kész. Ilyenre bárki képes. Ha téged szórakoztat, akkor írjad, de publikálni kár.
2012. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Sokan meg XD-t meg mittudomén miket írnak, nem tökmindegy mit írok? Oké, lehet, hogy ilyet mindenki tud, de te nem tudod hol osztották az észt!
2012. okt. 26. 22:42
 9/20 A kérdező kommentje:
El is megy tőle a kedvem, ha sz.r. Amúgy meg normális válaszokat kérek!
2012. okt. 26. 22:44
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan kislány, be lehet a hisztit fejezni. Ha sz.r akkor sz.r és ez van.
2012. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!