Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha egy fantasy témájú könyvet...

Ha egy fantasy témájú könyvet szeretnék írni, ami nagyban különbözik a legtöbb fantasy könytől, az intrikákon, cselszövéseken és a karakterek kapcsolatán lenne a hangsúly, mint a Trónok Harcában, azt Trónok harca-koppintáskén könyvelnék el?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek írni, sokszor próbáltam már fantasy regényeket készíteni, de mindig abbahagytam, mert nem éreztem, hogy annyira jó lenne. Most pedig eszembe jutott egy ötlet, nemes családokról, akik próbálnak minél nagyobb hatalomra szert tenni. De akárhogyan is alakítom a cselekményt, ott van a fejemben, hogy a Trónok harca ( mivel nálam most a csapból is az folyik ) ihlette az egészet, és mivel nem nagyon vannak könyvek ilyen műfajban, félek, hogy a kutyát nem érdekelné a könyv, mondván hogy a Trónok harcát kopiztam.

2012. okt. 19. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi erőval a Trónok harca meg koppintás a történelmi eseményekről.

Egyébként cselszövés, harc a hatalomért minden fantasy regényben van. Csak mindenki más szinten vezeti a fonalat.

De igen, lehet, hogy azonnal Trónok harcak koppintásként könyvelnék el.

Viszont vannak kiskapuk, hogy ne legyen túl szembetűnő az egész. Pl. ajánlom, hogy ezek a nemesi családok ne a középkori világ varázsa szerint éljenek, tehát a környezeted, a világ ne legyen középkori stílusú. De ez csak tipp.

2012. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Abban igazad van, hogy majdnem minden műben vannak hasonló cselekmények, viszont Martin ezekre a cselszövésekre alapozza a regényt.


Egyébként egy rövid kis leírást tudok adni a cselekményről:



A történet egy kitalált világban játszódik, ahol kizárólag emberek élnek, más mágikus lények nem léteznek. Három szomszédos királyság már évtizedek óta él békében, mivel egy korábbi háború végén behódoltak az azt megnyerő királynak, így a három király közül ő lett a tényleges uralkodó. Az ő királysága idén lesz ezer éves, ezért hatalmas ünnepséget szervez, amelyre a legnagyobb házak képviselőit meghívja. Ez adja a cselekmény alapját, ugyanis a király rosszakarói - először csak egy tucat ember, majd egyre többen - összeülnek, és megszervezik, hogy a király pont a millenniumi ünnepélyen haljon meg.


Ezzel egy időben a Nagy Nomád Törzsek egyik vezetőjének családját lemészárolják, még a történet elején, ő pedig úgy tudja, hogy valamelyik királyi sarj volt az, ezért összegyűjti a Törzseket, és egyesíti őket, hogy bosszút álljon.

2012. okt. 19. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nincs gond. Eleve a Trónok harca nem is a királybuktatásra megy ki, hisz ott eleve ingatag az "egyetlen" király hatalma.

Jó alapötlet, egy jó összeesküvés, de ez az én veleményem.

2012. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is imádom a Trónok harcát, és pont ez a bajom, mikor írni próbálok. De a te művedet a tartalom alapján egyáltalán nem érzem koppintásnak, tehátmén azt mondom, hajrá! :)
2012. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy az a vicces, hogy a trónok harca "fő történetében" az első könyvek háborúja és cselszövései szinte semmit nem jelentenek.

"Az jég és tűz dala". Ez az igazi történet, ami már kezd körvonalazódni. :)

2012. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!