Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gondolt arra már valaki arra,...

Gondolt arra már valaki arra, hogy regényt írjon?

Figyelt kérdés

Még soha nem írtam semmit,de régóta nagy álmom,hogy írjak egy regényt tudtok ezzel kapcsolatban tanácsot adni.

Ne értsétek félre nincsen hiú ábrándom ezzel kapcsolatban tudom,hogy úgyse adnák ki, csak a saját szórakoztatásomra szeretnék írni.

A normális válaszokat előre is köszönöm.



2012. szept. 26. 11:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom az "arra" szót kétszer leírtam a kérdésben,ezt kérlek ne vessétek a szememre.
2012. szept. 26. 11:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolnám, hogy először is legyen ötleted. Az sosem árt :) Ne másoktól kérdezd meg, hogy mit írj, hanem érdekeljen a sztori, ha már úgyis csak saját szórakoztatásodra készül. Állítsd össze fejben, hogy mi a fő történés, nagyjából mit szeretnél elérni, kik szerepelnek benne, aztán ha ez megvan, vágj bele. Úgyis sokat fog még alakulni közben.

És természetesen javasolnám a vesszők és egyéb központozások használatát, mert anélkül nehezen értelmezhető a szöveg :)

Sok sikert!

2012. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, soha senkinek nem jutott eszébe regényt írnia, ezért idegen fogalom mindenki számára a ponyva-és a klasszikus irodalom. :)


Egyébként meg számtalan weboldalról és írástechnikai könyvből össze lehet gyűjteni a különféle tanácsokat, de én azt javaslom, hogy - főleg kezdőként - nem annyira érdemes figyelembe venni őket. Találj ki egy alapötletet (lehetőleg sajátot, ne egy már megjelent könyvet próbálj másolni), figyelj oda a központozásra, mert az a teljes olvasmányélményt elronthatja, utána pedig, ha szükségesnek érzed, készíts néhány vázlatot.


Ami nálam bevált az az, hogy nem ülök heteket a tervek felett, hanem minél előbb nekivágok a megvalósításnak, mert egy megírt jelenetet tudsz korrigálni, viszont azzal, hogy csak töprengsz, mi legyen a következő lépés, nem leszel előrébb. Ja, és ne várd el magadtól a kezdet kezdetén, hogy te alkotod az évszázad művét (örömmel látom, hogy neked nincsenek irreális vágyaid már itt a legelején), mert kellő gyakorlás után talán képes leszel rá, de odáig azért el kell jutni. :)


Nos, nagyjából ennyi. Sok szerencsét! :)

2012. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 teilor válasza:
Én gondolkodtam rajta de nem jött össze! (:
2012. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 rejtőke ***** válasza:
Nekem tolonganak a fejemben az ötletek, egyetlen bajom, hogy nem tudom őket úgy leírni, ahogy jó lenne. De mindegy, próbálkozom. kitartó vagyok :) Amúgy pedig sok sikert, ha sokat próbálgatod, majd összejön valami. És ez sok-sok könyvkezdeményt után lesz majd meg :)
2012. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem hajtasz arra, hogy profiba válts, akkor ülj le és írj. :) Képzeld magad elé, amit épp papírra vetnél és veselkedj neki. Egyszerűen csak mondd el, amit látsz.

Ha mégis van benned egy kis hajlam arra, hogy komolyra vedd a dolgot, kezd egy vázlattal :)


Jó szórakozást! :)

2012. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sokat segítettek.Többen írtátok,hogy kezdjem vázlattal,ezt úgy értitek,hogy néhány pontban szedjem össze miről fog szólni majd a regény?

Melyik az érdekesebb ha a cselekmény egy szálon fut,vagy ha többön?

2012. szept. 27. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, gondold végig legalább a főszálat, hogy mit akarsz belőle kihozni, és hogy jutsz el odáig.

Ne vágj bele elsőre túl bonyolult dologba, mert csak csalódás fog érni, ha nem sikerül. Válassz egyszerűbb sztorit, egy szállal, és ha az jól sikerült, a másodiknál már bonyolíthatsz :)

2012. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én általában nem regény féléket írok, hanem kisebb történeteket. Én is csak a saját szórakoztatásomra írom őket. :D

De most is írok egyet. És tényleg az a lényeg, hogy legyen egy nagyon jó ötleted. És ha van társad ez ügyben, akkor sokkal élvezetesebb lesz. :D

2012. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Áhh.. írom írom, erre kilép :D na most kezdhetem elölről -.-


Szerintem a Szent Johanna Gimi nem rossz egy könyv, bár túl komolytalan. Ha lenne benne szexualitás, meg a szereplők is komolyabban viselkednének, az tetszene. Tanulság, humor, modern nyelvezet. Na ez tetszene :) Jah és inkább 15-21 éves korosztály közötti szereplők.

2013. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!