Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi tartott Rowling-nak öt évig?

Mi tartott Rowling-nak öt évig?

Figyelt kérdés

Mielőtt felmerülne: nem kritizálni akarom ezzel a kérdéssel.

Pusztán arra lennék kíváncsi, hogy mint többen is tudják, öt év alatt készítette el a válaszokat.

Ez azért hosszú idő nem? (Nem vagyok író, és nem is akarok az lenni). A cselekményszálak tartottak ilyen sokáig, vagy a szereplők jellemének kidolgozása... vagy csak az egyéb körülmények ment ilyen lassan?

Ti mit gondoltok?



#könyv #év #ír #írás #író #Rowling. Harry Potter
2012. szept. 6. 20:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Válaszokat helyett: vázlatokat :)
2012. szept. 6. 20:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vázlatokat?

Van egy mondás, hogy jó munkához idő kell. Ha mellette nincs állandó állásod, folyamatos pénzügyi problémáid vannak, emiatt pedig minden szembejövő állást el kell vállalnod, idegeskedhetsz az anyagiak miatt (ha jól tudom, volt egy lánya is, szóval miatta is), akkor azért nem megy az olyan egyszerűen. Mindemellett azért ez a meló nem egy röpke kis semmiség, lehet, hogy vagy negyvenszer átírta az egészet. Plusz kézzel írva kicsit lassabban megy az ilyen, mint géppel. Stb., stb.

(Azért van olyan szerző, aki húsz évig dolgozott egy-egy munkáján, szóvak az öt év egészen gyors. De olyan is van, aki két hónap alatt felhúz egy regényt.)

2012. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

gyereket nevelt még közben, talán a 3. rész után mintha fel is merült volna, hogy nem lesz több


De aztán lett! :D <3

2012. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a cselekményszálak... hiszen mennyire hihetetlen módon kapcsolódik minden apró részlet mindenhez... gondolom mennyire megtervezhette... Zseniális. Mellette pedig munka, gyerekek, stb. Gondolom, emiatt.
2012. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, igen így már érthető, húsz év? Hm! Az nem semmi :) Egyébként minden tisztelem Rowlingé, félre értés ne essék, nem becsmérelni akarom a munkáját.
2012. szept. 7. 17:23
 6/8 chrishu ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy a többi válaszadó leírta. Amúgy jó munkához idő kell!

(Érdekesség: A Gyűrűk urát 15 évig tartott kidolgozni)

2012. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, éppen ezt akartam írni:)
2012. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy próbálkoztál-e valaha írással. Ha nem ,akkor nem tudod, hogy egy logikailag is összefüggő, élvezetes regényt megírni, vagy csak összeállítani is, nem kis munka. Oda kell figyelni a hitelességre, a karakterekre, a cselekményszálra, az apróságokra, mindenre. Rowling 7!!!!! könyvnek kellet, hogy megírja a vázlatát úgy, hogy a szálakat elvarrja, a felmerülő kérdéseket megválaszolja, és odafigyeljen arra, hogy amit az első könyvben kijelent, azt később ne cáfolja meg. Persze, vannak logikai hibái még így is. De ha figyelembe veszed, rájössz összesen kb... 4ezer oldalas művet felvázolni azért nem 10 perc.
2012. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!