Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Régóta szeretek olvasni, elég sok könyvet elolvastam már. Gondolok itt: Leslie L. Lawrence nagyon sok könyvére, de ezt már nem szeretném nagyon olvasni, mert kicsit kezd idegesítő lenni az író stílusa és egoizmusa, de végül is én őt így szeretem. :) Újabban rászoktam Stephen King-re, bár kicsit tartok tőle, hogy hülye lennék hozzá? A könyvei elejét nagyon sokszor nem értem, de gondolom (legalábbis remélem), hogy ha elkezdünk egy könyvet nehéz megérteni elsőre. Aztán rengeteg Meg Cabot könyvet is olvastam még régen.

Nézegettem kérdéseket, mit ajánlotok korombeli lányoknak (már vagy 10-20-at végigjártam) és ezek alapján szedtem le könyveket. Amit elkezdtem olvasni: Intőkönyvem története (érdekes könyv) és a neveletlen hercegnő naplója. (régebben jobban tetszett)

Szóval, ötletek?:))



#könyv #16 éves lánynak
2012. aug. 31. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Leiner Laura: Szent Johanna Gimi

Becca Fitzpatrick: Csitt, csitt

Stephen King: A mágus (más címe: A sárkány szeme)

John Fowles: A lepkegyűjtő

Robert Merle: Védett férfiak

Suzanne Collins: Az éhezők viadala

J.K. Rowlings: Harry Potter

2012. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szilvási Lajos: Egymás szemében

Janet Evanovich: Szingli fejvadász

Kerstin Gier: Halálom után felbontandó vagy Férfiak és egyéb katasztrófák

Sohonyai Edit: Macskaköröm

2012. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)

Azt elfelejtettem, hogy a szent johanna gimit olvastam. Aranyos történet, de semmi extra.:)

Az éhezők viadalát és a Harry Pottert is szintén olvastam.

Az egymás szemében pedig szintén terítéken van. :P

2012. aug. 31. 12:21
 4/7 A kérdező kommentje:

Jajj bocsánat, az utolsó szintén-t nem akartam beleírni.


És lenne még egy olyan kérésem, hogy nagyon tetszenek azok a könyvek, ahol a főszereplő varr. Szóval ha tudtok ilyen könyveket, azokért nagyon-nagyon hálás lennék!:)

2012. aug. 31. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Jane Austen-regények
2012. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
J.D. Salinger - Zabhegyező
2012. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 klopusz ***** válasza:

Rejtő Jenőtől bármit :-)


Ha Leslie L. Lawrence-től olvastad a Sinzse szeme című opuszt, akkor édemes lenne megszereznek a Sinzse zabszeme című paródia-regényt (sajnos elfelejtettem, ki írta, de a borítóján Lesbie L. Lowkupec van írva). A 14 éves lányomtól kezdve a 77 éves apukámig mindenki sírt rajta a röhögéstől. Tele van nyelvi humorral, olyan szinten, hogy egyik-másik csak többszöri olvasásra tűnik fel.

Már a szereplők nevei is nagyon jók, pl. Ihajla Csuhajlova (nérajzkutató) Phil O'Dendron (botanikus), Megsepissen (tényleg nem szól egy szót sem), Zoran Gutanovics (Zorán számokad dúdol).

Próbáld meg, nekünk bejött.

2012. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!