Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Napkirálynő c. könyv a...

A Napkirálynő c. könyv a Nefertiti c. könyvhöz hasonlóan szintén valós történelmi alapokra épül, vagy kitaláció az egész?

Figyelt kérdés
Esetleg még tudnátok ajánlani valós alapokra épülő történelmi regényt,amiben fiatal lányok a főszereplők?

2012. aug. 20. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Valós alapokra épül, de amikor Christian Jacq megírta a könyvet, akkor még nem voltak egyértelműek a családi összefüggések - ezt csak az utóbbi években genetikai vizsgálatokkal bizonyították be.


A könyvvel ellentétben, Tutanhamon Ehnaton fáraó fia volt, ebből kifolyólag Anhésza (Anheszenamon), a lánya a saját testvéréhez ment férjhez ( ez a valóságban így történt - az ókori Egyiptomban ez nem volt ritkaság )

2012. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha ilyen típusú történelmi regények érdekelnek, akkor ajánlom neked Philippa Gregory könyveit. Ő a Tudor-korról ír és szerintem nagyon élvezetesen és fordulatosan adja elő a valós történelmi tényeket.


Ezeket tudom ajánlani:

-A másik Boleyn lány

-A Boleyn örökség

-A királynő bolondja ( Ez pl. egy 14-15 éves lány szemszögéből adja elő)

- A szűz királynő szeretője

2012. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!