Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik e-bookot érdemes megvenni?

Melyik e-bookot érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Most akarok e-bookot venni, melyik fajtát érdemes megvenni, amin van háttérvilágítás , vagy azt amelyiken nincs? és miért?

köszi


2012. aug. 9. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem e-book, hanem e-book olvasó. Az e-könyv az, amit rátöltesz (vagyis maga a tartalom). Lehet, hogy tudtad, de azért elmondtam, hátha emiatt nem találtál még jó tippet a keresővel.

A háttérvilágítás fárasztja a szemet, mindenki az e-ink technikás cuccokat javasolja. A többi a te igényeidtől függ. A háttérvilágításról abban az esetben nem beszélnélek le, ha általában csak világítatlan, vagy rosszul világított helyiségben tudsz olvasni (pl. este, de nincs lámpád). Minden más esetben hagyd.

Sokan mondják, hogy nem éri meg olcsón venni, mert tönkremegy. A legdrágábbakra se ruházz be, egy középkategóriás ugyanannyit tud. Nem feltétlenül szükséges beépített mp3-lejátszó, képnézegető, net, G3, GPS, isten tudja, mi, mindez pótolható más eszközökkel (egy okostelefon pl. mindent tudja és a kettő együtt feleannyi, mint egy hiperszuper olvasó). Ha nincs konkrét ötlet, akkor azt javaslom, alaposan nézz körül a neten, akár még az aukciós oldalakat (vatera) is megpróbálhatod, néha kiváló állapotú készülékeket lehet kapni fillérekért.

2012. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, e-inkeset veszek. Ki is néztem egyet, az Astak Mentor EBook olvasót... Valami vélemény róla, esetleg hasonló árkategóriában (30 e ft) szintén e-inkes olvasót tud valaki ajánlani?
2012. aug. 10. 06:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk Amazon Kindle 4-ünk van, hasonló árkategória, kicsit drágább. Ezt nem ajánlom, a garancia érvényesítése nagyon nehézkes, mindenért Amerikáig kell rohanni. De gyönyörű a képe, szó se róla, csak még mindig nem sikerült rávennem, hogy normálisan keressen szerzőre.

Hasonló árkategória, bár nehezebben beszerezhető a DPS E850, szerintem ennek jobb a memóriája. Én 30ezresek között a pocket Book Basic 611-re szavaznék, nagyon sok formátumot támogat és ez is 6"-os. Micro SD-vel bővíthető, de ennek nincs mp3-támogatása. Szerintem jobb, mint az Astak Mentor, de hangoskönyvet nem hallgathatsz rajta. (Az akku viszont talán rosszabb.)

De az Astak sem rossz, én annyira nem kedvelem, ennyi az egész.

2012. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!