Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen a novella kezdésem?...

Milyen a novella kezdésem? Tovább olvasnád?

Figyelt kérdés
Éreztem az ütést a fejemen, amikor a faltövébe zuhantam. A srác a karjában vitt ki és közben kiáltásokat, parancsszavakat halottam mögülünk. Az ébrenlét és az ájultság közt sodródtam, de mindenképpen ébren akartam maradni, hogy tudjam, történik. Most már túl sok a megválaszolatlan kérdés ahhoz, hogy aludjak, és talán soha többé ne ébredjek fel. Elértünk egy kocsihoz pontosabban egy kisbusz szerűséghez, aminek elég nagyvolt a csomagtartója ahhoz, hogy ketten kényelmesen elférjünk benne. Lerakott az egyik sarokba és megvizsgálta a fejem és káromkodott egyet. Volt ott még valaki, aki a megmentőmet Andynek szólította. Az utolsó emlékem az, ahogy Andy fölém hajol és kérlelt, hogy ne aludjak el.
2012. júl. 11. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Izgalmas, tuti továbbolvasnám, mert nagyon figyelemfelkeltő. De a nyelvezete nem igazán tetszik, persze ez csak az én ízlésem.:)
2012. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért nem tetszik a nyelvezete? Köszi a válaszod. :) Valami konkrétabbat..... :)))
2012. júl. 11. 10:57
 3/10 rajcziz ***** válasza:
Tuti nem olvasnám tovább. Egyrészt már a nyelvezete és a helyesírási hibák rettentenek el, másrészt pedig a történet szövése. Ugyan ennyiből nehéz megállapítani, hogy miről is van szó, de ugrálsz a történetben. Először lezuhan a mesélő, aztán már ki is viszik. Hogy közben mi történik, nem tudjuk meg.
2012. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen a helyesírási hibák?
2012. júl. 11. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem olvasnám tovább. Furcsán fogalmazol, és ez nem tetszik. Vesszőhibák! ,,egy kocsihoz pontosabban egy kisbusz szerűséghez": Ez teljesen fölösleges és zavaró. Sok benne az ugrálás, nincs jól kifejtve, persze nem szájbarágósan értem!
2012. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 rajcziz ***** válasza:

faltövébe -> fal tövébe

hogy tudjam, történik -> hogy tudjam, mi történik

kocsihoz pontosabban -> kocsihoz, pontosabban

nagyvolt -> nagy volt

fölém hajol és kérlelt - fölém hajol és kérlel

2012. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na, pontosan erről beszéltem:). De én akkor is elolvasnám, mert szerintem izgi:D első voltam.
2012. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz elsö. :(De mindegy ez a nap már úgy sem lehet rosszabb.
2012. júl. 11. 16:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Mármiért?:(
2012. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nekikeseredni. :)

Csatlakozom az előttem szólókhoz, de én tovább is olvasnám.

Nekem a srác megnevezés nem tetszik. Nem tudom persze mennyi idősek a szereplők, de egy ilyen helyzetbe, ahol parancsszavakat zengnek nem illik ez a kifejezés.

Az ugrálásra: Lehet, hogy te folyamatában "látod" az eseményeket, de mi nem. Próbáld meg csak ezeket a mondatokat elképzelni. Pl. az első:

Az elbeszélőt (nem tudjuk a nemét ugye)leütik és a falnak dőlve összeesik. Pontosabban elkezd a fal felé zuhanni, és akkor megérzi az ütést... De aztán már itt is a srác a semmiből, akinek a karjaiban viszi ki tudja hogyan, mióta, honnan... Körülötte meg üvöltöznek. Itt érzelmek jönnek, elképzeljük a (gondolom) lány arcát, ahogy próbál nem elájulni miközben a srác kiviszi. (Oh, és az az "aludjak" így olyan, mintha az illetőt a mamája ágyba akarná dugni de ő még saját akaratból nem akar aludni. Itt viszont arról van szó, hogy próbál nem elájulni. Ha csak külön olvasod el a mondatot, nem érzed azt a hangulatot, ami amúgy a részletet jellemezné.)

A kisbusz csomagtartója? Inkább csomagtere. Vagy egyszerűen "elég nagy volt ahhoz, hogy ketten kényelmesen elférjünk benne". Azt hittem, el akarja rabolni a lányt, és ezért tuszkolja a csomagtartóba...

"Volt ott még valaki" Kicsoda, micsoda? Honnan tudja? Hallja, látja?


Remélem hacsak picit is, de tudtam segíteni. Mint említettem, én szívesen elolvasnám a folytatást ezek ellenére is.


És sose add fel! ;)

2012. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!