Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A gyűrük urában Samu és Frodo...

A gyűrük urában Samu és Frodo közt volt valami kicsit "más" jellegü viszony?

Figyelt kérdés
Ugyanis sokszor volt benne a könyvben olyan jelenet ahol pl simogatták egymást, és a végén is azt mondta a Frodo hogy "nem húzhat mindig kétfelé a szíved" Samu. Ez nekem nem éppen teljesen hetero.
2012. júl. 6. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

:D

A hobbitok eléggé társas lények, és náluk tényleg vannak igazán mély barátságok. Ahogy a testvéredet is megsimogathatod, ha olyan a helyzet, úgy a barátodat is.

Hozzáteszem, hogy elég rég olvastam a könyvet, inkább a filmek maradtak meg bennem, de a hobbitoknál ez nem szokatlan.

2012. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Gyűrűk Ura világában nincsenek homik. :)

Ahogy az előttem szóló is leírta, ott olyan mély barátságok vannak amik a mi világunkban talán nem is léteznek.

2012. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó de érted, mikor ezt mondta már házas volt a Samu.... szal.... és a szíve kétfelá húzzon? akkor a nője és Frodo közt? xD mégiscsak furcsa:D am az én öcsém nem engedi hogy megsimogassam, 14 éves és teljesen homofób, ennek ellenére néha elkapom és "megszorongatom", hehe.... nah ezt "nem szereti" annyira ( de tudom, vagyis érzem hogy titkon jah) xD
2012. júl. 6. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam egy Tolkien cikket, amiben pont arról volt szó, hogy megjelenik-e ebben a világban a homoszexualitás. Például volt két tünde, akik olyan ajándékot adtak egymásnak, amit csak szerelmesek adnak.
2012. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mindkettő tünde férfi volt.
2012. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor mégis csak lehet hogy ez a kettő kicsit több volt mint barát...
2012. júl. 6. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. :D Ők tényleg csak barátok voltak. Hobbit barátok.
2012. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga Tolkien egyszer őszintén felháborodott ezen a kérdésen, emrt persze tőle is sokszor megkérdezték. Ő azt mondta, ez csak "mély barátság, amit csak két bajtárs érezhet", és lehet benne valami, azért megjárta a harcteret. Emellett bigott katolikusként nem hiszem, hogy bármiféle homoszexuális utalást komolyan kéne venni tőle, biztosan nem úgy gondolta. Feltehetően a görög történetek nyomán vette a mintát (náluk jelenik meg először az ilyen "igazi férfibarátság" témája).


Mindez nem akadályozza meg az olvasókat abban, hogy ferdébb hajlamokat társítsanak a szereplőkhöz, lásd net (igen széles irodalma van ennek). És ez vicces, jó szórakozás, kiváló humorforrás (mindennemű homofób/homofil érezelmtől függetlenül), illetve kimeríthetetlen kincsestára a GyU.


Egyébként Tolkien egy percig nem gondolta ezt így. Illetve az ominózus mondat azt jelenti "eredetiben", hogy nem húzhat kétfelé a szíve a szerelme iránti hűség, és az ura (feudális értelemben) közti hűség között. :) (De nem éppen hetero értelemben nézve... zseniális, mennyi hülye poént lehet belelátni.)

2012. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden barátságban "más jellegű viszonyt" látni. Barátok voltak.
2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!